گزارش بانک مرکزی حکایت از این دارد که ۵۵۸ هزار میلیارد تومان تامین مالی از طریق بازار سرمایه در ۱۰ ماه نخست امسال انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۳.۷ درصد رشد و نسبت به ماه قبل از آن، ۸۲.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

جزئیات تامین مالی ۵۵۸ هزار میلیاردی بازار سرمایه

به گزارش کارآفرین نیوز، بانک مرکزی در جدیدترین گزارش خود به بررسی وضعیت بورس در دی ماه سال ۱۴۰۰ پرداخت است که بر این اساس نسبت به آذر ماه شاخص کل بورس ۳ درصد افت داشته است.

همچنین شاخص کل با معیار هم وزن نیز روند نزولی داشته و نسبت به آذر ماه ۳.۶ درصد افت داشته است، این شاخص نسبت به آذر ماه سال ۱۳۹۹ افت فاحش ۲۳.۷ درصدی را تجربه کرده است.

شاخص فرابورس نیز در این ماه روند نزولی داشته و نسبت به سال گذشته ۱.۹ درصد افت داشته و بازدهی آن نسبت به آذر ماه سال جاری نیز منفی ۴.۸ است.

وضعیت شاخص بورس در دی ماه

در مجموع در ده ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاخص کل ۱۱.۲ درصد رشد، شاخص هم وزن ۲۲ درصد افت و شاخص فرابورس ۰.۶ درصد رشد داشته است.

مجموع تامین مالی از طریق بازار سرمایه در دی ماه نسبت به آذر ماه با افت ۸۲ درصدی مواجه بوده است، البته در ده ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۳.۷ درصد افزایش داشته است.

این رقم در دی ماه ۳۱۵.۶ هزار میلیارد ریال (۳۱.۵ هزار میلیارد تومان) و در ده ماه نخست سال جاری، ۵۵۸۰.۵ هزار میلیارد ریال (۵۵۸ هزار میلیارد تومان) بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.