مرکز آمار ایران اعلام کرد: مجموع پروانه‌های ساختمانی صادره در سراسر کشور و تهران طی فصل پاییز امسال به ترتیب ۲۴.۵ درصد و ۲۷.۳ درصد کاهش داشته است.

صدور پروانه‌ جدید ساختمان کاهش یافت

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس نتایج طرح گردآوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در پاییز سال ۱۴۰۰، تعداد ٩٤٦١ واحد مسکونی در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش ‌بینی شده که نسبت به فصل تابستان ٢٤,٣ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٢٨.٢ درصد کاهش داشته و این در حالی است که متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه های احداث ساختمان ٧.٩ واحد بوده است.

طبق این آمار، شهرداری تهران در پاییز امسال تعداد ١١٩٨ پروانه احداث ساختمان صادر کرده که نسبت به فصل تابستان ٢٥,٢ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٢٥.٠ درصد کاهش داشته است.

گفتنی است، مجموع مساحت زیربنا در پروانه های احداث ساختمان‌ صادر شده از سوی شهرداری تهران در پاییز امسال برابر ١٨٧١ هزار متر مربع بوده که نسبت به فصل تابستان ٢٤,٧ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٢٤.٥ درصد کاهش داشته و متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره مورد بررسی ١٥٦٢ متر مربع بوده است.

مسکن

لازم به ذکر است، در پاییز امسال تعداد ٨٢٧٠٣ واحد مسکونی در پروانه ‌های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری های کشور پیش بینی شده که نسبت به فصل تابستان ١١,٦ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٢٧.٣ درصد کاهش داشته و متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه احداث ساختمان ٣.١ واحد بوده است‌.

همچنین، تعداد ٢٦٣٩٤ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری های کشور در پاییز ١٤٠٠ صادر شده که نسبت به فصل تابستان ١١,٠ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٣٠.٨ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌ های صادر شده برای احداث ساختمان‌ در پاییز امسال حدود ١٥٨٤٧ هزار متر مربع بوده که نسبت به فصل گذشته ١٣,٨ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٢٧.٤ درصد کاهش داشته و متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ٦٠٠ متر مربع برآورد شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.