بانک مرکزی، در نامه‌ای خطاب به بانک‌ها، موعد بازپرداخت اقساط تسهیلات اعطایی که زمان سررسید آنها مصادف با ایام تعطیل است، را به اولین روز کاری بعد از تعطیلات یعنی ۶ فرودین ماه تغییر داد.

زمان بازپرداخت تسهیلات ایام تعطیل تغییر کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، موعد بازپرداخت تسهیلات بانکی برخی از افراد، در ایام تعطیلات نوروزی بوده و همین مسئله پرسش هایی در خصوص بازپرداخت این تسهیلات ایجاد کرده بود، به همین دلیل بانک مرکزی در این زمینه بخشنامه ای صادر کرد.

در این بخش نامه ذکر شده است که با توجه به پرسش‌ها و استعلام های متعدد دریافتی در خصوص نحوه محاسبه و مطالبه وجه التزام تاخیر تادیه دین برای اقساط تسهیلات اعطایی که سررسید آن‌ها مصادف با ایام تعطیل است، به آگاهی می رساند، موضوع در جلسه مورخ ۱۹ دی ماه سال ۱۴۰۰ کمیسیون مقررات و نظارت موسسات اعتباری بانک مرکزی مطرح و مقرر شد: «موعد بازپرداخت اقساط تسهیلات اعطایی که سررسید آن‌ها مصادف با ایام تعطیل می‌باشد، اولین روز کاری بعد از تعطیلات می‌باشد. لذا صرفاً در صورت عدم بازپرداخت اقساط با سررسید ایام تعطیل، در اولین روز کاری پس از تعطیلات، محاسبه و مطالبه وجه التزام تأخیر تأدیه دین امکان‌پذیر خواهد بود.»

با این این تفاسیر کلیه تسهیلاتی که موعد بازپرداخت آن از ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۰ تا ۵ فروردین سال ۱۴۰۱ است، در روز ۶ فروردین باید پرداخت شود و در این بازده هیچ گونه تاخیر از افراد اخذ نخواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =