این روزها بیش از هر زمان دیگری، زنان در نهادهای بین‌المللی پولی و مالی با پذیرش مسئولیت‌های خطیر توانسته‌اند قدرت اراده و نبوغ مالی خود را به صنعت بانکداری دنیا نشان دهند.

زنان بانکدار قدرتمند سیستم پولی دنیا

به گزارش کارآفرین نیوز، زنان بسیاری در نظام بانکی دنیا در کنار مردان، مشغول به کار هستند، اما برخی از آنان با به کارگیری درست قابلیت های ذهنی و استفاده بهینه از شرایط کاری به مناصب بالای مدیریتی در عرصه بانکداری دست یافته اند.

آنتونِت مونشه سایه (Antoinette M. Sayeh)

آنتونت مونشو سایه؛ اقتصاددان برجسته آفریقایی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ وزیر اقتصاد جمهوری لیبریا بوده است. جمهوری لیبریا؛ کشوری در غرب آفریقا است.

پیش از حضور در صندوق بین المللی پول (IMF)، در سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸، وزیر اقتصاد و دارایی در دوران ریاست جمهوری الن جانسون سرلیف بوده است.

در آن زمان، وی پس از الن سرلیف؛ دومین زن در لیبریا بود که توانست بر این کرسی تکیه بزند. الن سرلیف؛ بعدها به ریاست جمهوری لیبریا رسید.

آنتونِت مونشه سایه (Antoinette M. Sayeh

دوران وزارت او در عرصه اقتصاد، با پایان جنگ های طولانی مدت داخلی همزمان شد و سایه با اقتدار تمام، نقش آفرینی برجسته ای در جذب سرمایه گذاری های نهادهای بین المللی برای بازسازی کشورش داشت.

وی پیش از وزارت اقتصاد، به مدت ۱۷ سال در بانک جهانی (WB) در سمت های مدیریتی گوناگون، نقش آفرینی کرده بود تا جایی که به جایگاه برجسته قائم مقام رییس صندوق بین المللی پول دست یافته است.

سایه از سال ۲۰۰۷ به عنوان عضو گروه مشاوران ارشد بانک جهانی پذیرفته شد. وی همچنین از اعضای ارشد انجمن توانمندسازی زنان این بانک است.

سایه چندین سال، ریاست شاخه آفریقایی بانک جهانی در کشورهای بنین، نیجر و توگو را بر عهده داشته است و همچنین از طرف بانک جهانی، چند سال به سمت مسئول فرایند اصلاحات اقتصادی در پاکستان منصوب شد.

با ابلاغ حکمی از سوی کریستالینا جورجیوا؛ رییس صندوق بین المللی پول، از ۱۶ مارس ۲۰۲۰، سایه به قائم مقامی این صندوق رسید.

جورجیوا در معارفه سایه می گوید: بار دیگر، عضو بسیار تأثیرگذاری را در جمع مدیران خواهیم داشت که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶، نقش کلیدی در اصلاح روابط و شرایط سرمایه گذاری صندوق بین المللی پول (IMF) در کشورهای عضو اتحادیه آفریقا ایفا کرده است.

همچنین سایه از سال ۲۰۱۶ به عنوان استاد مدعو برگزیده با مرکز توسعه جهانی همکاری می کند. وی؛ فارغ التحصیل دکترای روابط اقتصاد بین الملل از دانشگاه فلچر آمریکا است.

​    ​​    ​Antoinette M. Sayeh

الگرا برمن (Allegra Berman)

برمن، مدیر جهانی فروش سازمانی بانک HSBC انگلیس است. وی همچنین با حفظ سمت، مدیر مشترک دپارتمان بازارهای سهام این بانک نیز هست.

Allegra Berman HSBC

این بانک با سرمایه حدود ۱۰ تریلیون دلاری، یکی از بزرگترین پلتفرم های بازار سهام را در صنعت مالی دنیا داراست.

پیش از این، الگرا مدیر دپارتمان بانکداری عمومی و گروه موسسات مالی بانک بوده است. برمن پیش از پیوستن به HSBC در سال ۲۰۱۳، به مدت دوازده سال در بانک UBS‌ به عنوان مدیر بازار سهام فعالیت می کرد.

الگرا برمن از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸، مدیر غیر موظف بازارهای سرمایه HSBC در لندن بوده است. همچنین عضو هیات مدیره انجمن بین المللی بازارهای سرمایه نیز از دیگر مناصب برمن به شمار می آید.

برمن در سال ۲۰۱۱ در فهرست تاثیرگذارترین زنان در بانکداری سرمایه گذاری جای گرفت. همچنین از سال ۲۰۰۸؛ نام وی هر ساله در فهرست ۱۰۰ زن برتر دنیای اقتصاد در قاره اروپا به چشم می خورد.

در سال ۲۰۱۴، برمن ۳۷ ساله در حالی که به عنوان مدیر دپارتمان بانکداری عمومی HSBC‌ بود در رتبه دوم تاثیرگذارترین مدیران صنعت پولی و مالی اروپا ایستاد.

وی از معدود زنان عرصه بانکداری است که در جوانی، نامش در محافل مدیریتی عرصه بانکداری شنیده می شود.

 HSBC

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =