صنعت بلاکچین به دلیل رشد خیره کننده طیف وسیعی از استارت آپ‌ها را در برگرفته که در حوزه‌های مختلفی از قبیل رمزارز، کشاورزی، گردشگری، تامین مالی و ... مشغول به فعالیت هستند.

۴ استارت آپ خلاقانه در حوزه بلاک‌چین

به گزارش کارآفرین نیوز، در سال‌های اخیر، سرمایه‌گذاری افراد، شتاب‌دهنده و سایر مراکز بر حوزه بلاک‌چین افزایش داشته و همین امر نوید آینده روشنی در این زمینه را می‌دهد. در ادامه به معرفی چند استارت‌آپ خلاقانه در حوزه بلاک‌چین خواهیم پرداخت.

Wallex

والکس بازار خرید و فروش بیت‌کوین بوده که در آن می‌توان سایر ارزهای دیجیتالی را خرید و فروش نمود. نکته جالب در خصوص والکس این بوده که این پلتفرم هم حکم کیف پول را دارد هم مطابق با سیستم امنیتی بیت‌کوین عمل می‌کند.

والکس

امکان معاملات ارزهای دیجیتال متنوع، آموزش در حوزه ارزهای دیجیتال و ارائه درگاه پرداخت به شرکت‌های داخلی و خارجی از خدمات اصلی این استارت آپ محسوب می شود.

این شرکت در سال ۲۰۱۸ از سوی ITE به عنوان استارت آپ برگزیده حوزه فین تک شناخته شد.

HARA

یک استارت‌آپ اندونزیایی مبتنی بر بلاک‌چین بوده که فعالیت‌های آن در حوزه کشاورزی و مواد غذایی است.

hara

این استارت در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد و در آن کشاورزان با قراردادن داده می‌توانند توکن‌های hara دریافت کرده و از طریق مبادله آن‌ها اقدام به تهیه کودهای شیمیایی و سایر اقلام کنند.

Tripo

یک استارت‌آپ خلاقانه مبتنی بر بلاک‌چین است که به‌عنوان اولین بازار رزرو مسافرتی مبتنی بر فناوری دیجیتال جهت ارتباط مشتری جهانی با ارائه‌دهندگان خدمات اقامتی مطرح شد.

Tripo

این استارت‌آپ به دنبال حل مشکلاتی نظیر دریافت کمیسیون‌های بسیار زیاد، به‌روزرسانی نادرست اتاق‌ها و ... است.

Bloom

Microlending تنها راهی بوده که افراد می‌توانند سیستم‌های وسیع اقتصادی داشته باشند و این استارت‌آپ امیدوار است با این ایده استفاده از شبکه غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاک‌چین را گسترش دهد.

در واقع این استارت آپ یک راه حل بلاک چین برای هویت امن و امتیازدهی اعتباری است. بلوم به مصرف کنندگان مالکیت هویت و داده های مالی آنها را می دهد با این تفاسیر غیرمتمرکز کردن سبب می شود که اطلاعات بین طرف های غیرقابل اعتماد به اشتراک گذاشته می شود، خطر سرقت اطلاعات هویتی کاهش پیدا می کند، از سوی دیگر هزینه های مرتبط با ورود مشتری، رعایت و پیشگیری از تقلب نیز به حداقل می رسد.

bloom

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =