مجموع پروانه‌های ساختمانی جدید صادر شده از سوی شهرداری‌های کشور در پاییز امسال ۸۲ هزار و ۷۰۳ مورد بود که از این تعداد تهران با ۱۳ هزار و ۶۸۶ مورد، رکورددار درخواست مجوز احداث ساختمان جدید است.

تهران رکورددار درخواست مجوز ساخت مسکن

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی نتایج طرح گردآوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در فصل پاییز سال ۱۴۰۰ نشان می دهد که در این فصل برای ۸۲۷۰۳ ساختمان پروانه احداث صادر شده است.

از این تعداد ۷۴۱۷۶ پروانه احداث ساختمان مربوط به واحدهای بخش خصوصی است و ۴۳۰۶ پروانه احداث ساختمان مربوط به بخش تعاونی و ۴۲۲۱ پروانه مربوط به بخش دولتی است.

مسکن

در کل کشور به جز شهر تهران نیز ۷۳۲۴۲ پروانه احداث ساختمان صادر شده که بررسی ها نشان می دهد کمترین پروانه های صادر شده مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد است که تعداد آن بالغ بر ۳۴۵ مورد بوده که تمامی این تعداد مربوط به بخش خصوصی بوده است.

همچنین، بیشترین پروانه های صادر شده احداث ساختمان مربوط به استان تهران بوده که تعداد آن بالغ بر ۱۳۶۸۶ مورد بوده که ۱۲۷۹۷ پروانه از این تعداد مربوط به بخش خصوصی و ۳۷۶ مورد مربوط به بخش تعاونی و ۵۱۳ مورد مربوط به بخش دولتی است.

طبق این آمار، در شهر تهران در مجموع ۹۴۶۱ پروانه احداث ساختمان در فصل پاییز صادر شده که از این تعداد، ۸۹۷۶ پروانه مربوط به بخش خصوصی و ۴۸۵ مورد مربوط به بخش دولتی بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.