تحلیلگران با ارزیابی شرایط حاکم بر سیستم مالی دنیا پیش‌بینی می‌کنند در دهه آینده، یوان دیجیتال بر کاهش میزان تسلط دلار بر سیستم پرداخت‌های بین‌المللی تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.

یوان دیجیتال در راه پرداخت‌های بین‌المللی

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی ان بی سی، یوان دیجتال چین می تواند معادلات فعلی عرصه تجارت بین الملل را در دهه آینده به چالش بکشاند.

ریچارد تورین؛ مدیر ارشد صنعت فینتک و تحول دیجیتال در مقاله ای با عنوان "حذف پول نقد: دستاورد انقلاب ارز دیجیتال چین" تاکید می کند: سیستم پرداخت جایگزین تا چند سال آینده رواج می یابد.

منشاء این پیش بینی، آن است که بسیاری از کشورها در شرایط فعلی به دنبال آن هستند که اتکای ۱۰۰ درصدی ارز کشورشان را به دلار کاهش دهند.

برخی تحلیلگران بر این باور هستند که آنچه به زودی در دنیای پرداخت ها اتفاق می افتد، عقب نشینی نسبی معاملات بین المللی از سیستم پرداخت دلاری است.

تورین که پیش از این در بانک های بین المللی، سوابق درخشان مدیریتی دارد در تایید پیش بینی هم صنفان خود می گوید: بسیاری از کشورها در حال حاضر در صدد کاهش تسلط دلار بر ارز رایج آنها در سیستم معاملات هستند.

در حالی که فدرال رزرو هنوز در تب و تاب تصمیم گیری و تحقیق برای دلار دیجیتال بود، بانک مرکزی چین از سال ۲۰۱۴، اقدامات خود را برای رونمایی و استفاده از یوان دیجیتال آغاز کرده بود.

جو بایدن اخیرا" بر ضرورت تحقیق و توسعه دلار دیجیتال تاکید کرد.

یوان دیجیتال

اقتصاددانان تاکید می کنند اگر همه چیز بر همین مدار باشد در دهه آینده، یوان دیجیتال می تواند انقلابی در صنعت پرداخت معاملات بین المللی ایجاد کند.

با آنکه تعدادی از تحلیلگران از احتمال استفاده چین از یوان دیجیتال برای کمک به روسیه سخن می گویند، اما به دلیل آنکه این ارز نوپا در ابتدای راه است بعید به نظر می رسد بتواند در راستای کم اثر کردن تحریم های فلج کننده، به مسکو کمک کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =