رقم بدهی بخش دولتی به بانک‌های تخصصی کشور در دی ماه امسال به ۷۸۴.۹ هزار میلیارد ریال رسید که نشان دهنده افزایش ۳۰.۲ درصدی بدهی دولت به بانک‌های فعال در این بخش است. همچنین میزان دارایی خارجی بانک‌های تخصصی نیز ۳۰.۸ درصد بیشتر شده است.

گزارش عملکرد دارایی و بدهی بانک‌های تخصصی

به گزارش کارآفرین نیوز، طبق آمار منتشره از سوی بانک مرکزی درباره خلاصه دارایی ها و بدهی های بانک های تخصصی در دی ماه سال جاری، مجموع دارایی های این بانک ها به ۱۳۱۷۸.۶ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به دی ماه سال ۹۹ به میزان ۳۱.۸ درصد رشد نشان می دهد. این میزان رشد در پایان اسفندماه سال گذشته، ۳۰.۸ درصد بوده است.

بر پایه این گزارش، دارایی خارجی بانک های تخصصی در دی ماه امسال به عدد ۳۴۰۱.۳ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه در دی ماه سال گذشته، ۴۵.۲ درصد بیشتر شده است.

همچنین حجم اسکناس و مسکوک در اختیار بانک های تخصصی نیز ۱۳.۱ هزار میلیارد ریال است که در این بخش ۲۴.۸ درصد رشد به ثبت رسید.

افزایش سپرده بانک‌های تخصصی

سپرده بانک های تخصصی نزد بانک مرکزی در دی ماه امسال رقم ۳۴۲.۲ هزار میلیارد ریال بود که ۳۲.۱ درصد بیشتر از رقم دی ماه سال ۹۹ است.

بدهی بخش دولتی به بانک های تخصصی کشور در دی ماه سال ۱۴۰۰، رقم ۷۸۴.۹ هزار میلیارد ریال است که این رقم به نسبت دی ماه سال گذشته ۳۰.۲ درصد رشد یافته است.

همچنین بدهی بخش غیر دولتی به بانک های تخصصی نیز ۴۶۴۲.۳ هزار میلیارد ریال اعلام شده که در این بخش نیز ۱۶.۷ درصد رشد ثبت شد.

در بخش آمارهای بدهی نیز رقم سپرده های بخش غیر دولتی در بانک های تخصصی کشور ۳۸۶۸.۲ هزار میلیارد ریال اعلام شد که این میزان ۲۶.۹ درصد رشد دارد.

بدهی بانک های تخصصی به بانک مرکزی در دی ماه سال جاری، ۵۸۷.۳ هزار میلیارد ریال بود که ۳۱.۳ درصد از میزان بدهی در مدت مشابه سال گذشته بیشتر است.

گزارش عملکرد دارایی و بدهی بانک‌های تخصصی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.