نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان مقرر کردند به نوزادانی که در شهرستان‌هایی که نرخ باروری آنها پایین است متولد می‌شوند، سهام تعلق بگیرد.

اختصاص سهام به نوزادان متولد ۱۴۰۱ تصویب شد

به گزارش کارآفرین نیوز، در نشست علنی امروز مجلس، نمایندگان مجلس به بررسی ایرادات شورای نگهبان در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۱ پرداختند که یکی از این ایرادات به موضوع اختصاص سهام نوزادان مربوط می شود.

بر این اساس نمایندگان مجلس مصوب کردند که در شهرستان هایی که میزان نرخ باروری آن ها تا ۲.۵ درصد باشد، به ازای هر فرزند مبلغ پانزده میلیون (۱۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا سقف پانزده هزار میلیارد (۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از محل ردیف ۱۳۰۴۲۵ جدول شماره (۵) این قانون صرفاً جهت خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس به نام فرزند اختصاص یابد.

البته باید ساز و کار اجرائی از جمله خانواده‌های مشمول، نحوه خرید، انتخاب صندوق و هزینه‌های مرتبط به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیات وزیران برسد.

پیش از این مقرر شده بود که به متولدین سال ۱۴۰۰ به بعد و در استان هایی که میزان باروری آنها تا ۲.۵ درصد است، یک و نیم میلوین تومان سهام اختصاص یابد، که با مصوبه امروز مجلس، شهرها جایگزین استان و متولدین ۱۴۰۱ نیز جایگزین متولدین ۱۴۰۰ شده اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.