حالت ساده، یکی از قدیمی‌ترین ویژگی‌های Chrome، به زودی متوقف می‌شود.

حذف حالت ساده گوگل کروم از ماه آینده

به گزارش کارآفرین نیوز، این ویژگی که در ابتدا با نام "Data Saver" شناخته می شد، از سال ۲۰۱۴ بخشی از Chrome for Android بوده است. اما به علت اینکه در سراسر جهان داده های تلفن همراه ارزان تر و آسان تر شده اند و حالت Lite دیگر به اندازه قبل مفید نیست، گوگل فکر می کند که خداحافظی با این ویژگی بدون تاثیر منفی بر تجربه مرور کاربران تلفن همراه بی خطر است.

حالت Lite با انتشار نسخه آینده Chrome ۱۰۰ در کانال پایدار حذف خواهد شد، این تغییر بر آخرین نسخه کروم و همچنین ساخت‌های قدیمی‌تر تاثیر می‌گذارد.

با عرضه Chrome M۱۰۰ در ۲۹ مارس ۲۰۲۲ به کانال پایدار، حالت Lite خاموش خواهد شد، ویژگی Chrome برای Android که در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان Chrome Data Saver معرفی شد تا به مردم کمک کند از داده‌های تلفن همراه کمتری استفاده کنند.

کریگ، مدیر پشتیبانی کروم در پست اخیر خود نوشت: تلفن‌ها و صفحات وب سریع‌تر بارگیری می‌شوند.

Simple Google Chrome

حالت Lite از داخل صفحه تنظیمات Chrome در بخش «پیشرفته» قابل دسترسی است. وقتی Chrome روشن است، از سرورهای Google برای افزایش سرعت بارگیری صفحه و ذخیره داده ها استفاده می کند.

صفحاتی که سنگین و دیر بارگذاری می شوند شناسایی و از طریق سرورهای Google ارسال می شوند تا سرعت بارگیری افزایش پیدا کند. حالت Lite فقط در دستگاه های Android در دسترس است.

همانطور که صفحه پشتیبانی گوگل توضیح می دهد:

وقتی از حالت Lite استفاده می‌کنید، ممکن است برخی از ترافیک وب شما قبل از بارگیری در دستگاه از طریق سرورهای Google عبور کند.

اگر صفحه به کُندی بارگیری می شود، سرورهای Google ممکن است آن را ساده کنند تا داده کمتری در دستگاه شما دانلود شود. حالت Lite قبلاً از Chrome Canary حذف شده است و Chrome Beta و Chrome پایدار هستند که در هفته‌های آتی از آن پیروی می‌کنند و حذف خواهد شد.

Simple Google Chrome

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =