برای اولین بار در قالب طرح نهضت ملی مسکن، بیش از ۴۳۵ هزار مرد مجرد بالای ۲۳ سال و زن خودسرپرست بالای ۳۵ سال توانستند ثبت‌نام کنند.

مجردها صاحب مسکن می‌شوند

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس مصوبه شورای عالی مسکن و بررسی های حقوقی وزارت راه و شهرسازی درباره ورود افراد مجرد به طرح جهش تولید و تامین مسکن، ثبت نام مردان مجرد بالای ۲۳ سال سن و زنان خودسرپرست بالای ۳۵ سال سن از ۲۰ دی ماه آغاز شد و تا پایان سال ۱۴۰۰ ادامه داشت.

به این منظور، این دو گروه می توانستند با مراجعه به سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن (ثمن) به نشانی https://saman.mrud.ir/ درخواست خود را ثبت کنند. طبق آنچه اعلام شده، ثبت نام مردان مجرد در این طرح با شرط تاهل در زمان تحویل واحد صورت گرفته و هدف از آن حمایت و تسهیل در ازدواج جوانان بوده است.

نداشتن سابقه مالکیت مسکن و یا زمین با کاربری مسکونی، عدم استفاده از امکانات و تسهیلات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن، دارا بودن سابقه ۵ سال سکونت در شهر محل تقاضا، از دیگر شروط ثبت نام مجردان در طرح مسکن ملی بوده است.

لازم به ذکر است، مردان مجردی که در این طرح ثبت نام کردند اگر تا زمان تحویل واحد ازدواج نکرده باشند، طبیعی است که نمی توانند از مزایا و خدمات دولتی این طرح استفاده کنند و افراد واجد شرایط دیگری در اولویت دریافت واحد مذکور قرار می گیرند، اما اگر متقاضی برای آن واحد وجود نداشته باشد، با قیمت روز به ثبت نام کننده اولیه واگذار می شود.

مسکن مجردها

پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ۱۸ اسفندماه در خصوص تعداد متقاضیانی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند، گفت: بر اساس تازه ترین آمار ۵ میلیون و ۳۴۱ هزار نفر در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت ‌نام کردند که از این تعداد، ۴۳۵ هزار و ۳۹۷ نفر مردان مجرد بالای ۲۳ سال سن تا ۴۵ سال هستند که با تلاش ‌های وزیر راه و شهرسازی و موافقت شورای ‌عالی مسکن به آمار ثبت ‌نامی ‌های مسکن افزوده شدند.

گفتنی است، طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح ‌های کلان دولت سیزدهم است که احداث چهار میلیون واحد مسکونی را در شهرها و روستاها در دستورکار دارد و طبق اعلام معاونت مسکن و ساختمان تاکنون اراضی بالغ بر یک میلیون واحد این طرح با کاربری مسکونی تامین شده و اراضی دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد دیگر نیز شناسایی شده و در مراحل بررسی برای تغییر کاربری و یا الحاق به محدوده قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =