یک کارشناس صنعت خودرو گفت: در صورتی که تحولی در بازار خودرو ایجاد نشود، قیمت‌ها در سال ۱۴۰۱ هم افزایش خواهند یافت و اینکه خودروی اقتصادی ارزان قیمت تولید و عرضه شود، تا حدی امکان پذیر نخواهد بود.

شرط تولید خودرو اقتصادی در سال ۱۴۰۱

به گزارش کارآفرین نیوز، رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت ۲۳ اسفندماه در خصوص تولید خودروی اقتصادی در سال ۱۴۰۱ و توانایی مردم برای خرید این نوع خودرو اظهار کرد: فردی که در سال ۱۳۹۰ حقوق خوبی دریافت می کرد می توانست با ۴ تا ۵ ماه از حقوق خود خودرو و با ۳۰ تا ۴۰ ماه از حقوق خود مسکن خریداری کند، اما این موضوع در حال حاضر ممکن نیست زیرا خودرو گران شده اما حقوق متناسب با آن‌ رشد نداشته است.

وی افزود: باید در دو مسیر کار را پیش ببریم؛ از یک سو برای کاهش هزینه های تولید خودرو تلاش کنیم و از سوی دیگر پلتفرم هایی جدید و خودروهای اقتصادی کمتر از ۵ یا ۶ هزار دلار حداقل به میزان ۳۰۰ هزار دستگاه تولید شود.

تولید خودرو

به گفته وزیر صمت، برنامه ای برای تولید خودروی اقتصادی داخلی در شهریور ۱۴۰۲ وجود دارد که البته منتظر نمی مانیم و گزینه های دیگر را دنبال می کنیم چرا که توسعه نیافتن محصول به ویژه خودروی اقتصادی یکی از چالش های صنعت خودرو است.

در همین راستا، گفتگویی با امیرحسن کاکایی داشتیم و این کارشناس صنعت خودرو درباره تولید خودرو اقتصادی در کشور تصریح کرد: در صورتی که تحولی در بازار خودرو ایجاد نشود، قیمت ها در سال ۱۴۰۱ هم افزایش خواهند یافت و اینکه خودروی اقتصادی ارزان قیمت تولید و عرضه شود، تا حدی امکان پذیر نخواهد بود.

وی ادامه داد: این مهم در صورتی محقق می شود که هم مذاکرات هسته ای در وین به سرانجام خوبی برسد و توافق حاصل شود و هم نرخ تورم در سال آینده کاهش یابد.

این کارشناس صنعت خودرو افزود: در حال حاضر نتیحه نهایی مذاکرات نامشخص است، اما اگر توافقی اتفاق افتد، بخشی از مشکلات صنعت خودرو کاهش پیدا می کند و شاهد افت قیمت ها خواهیم بود و در آن شرایط تولید خودرو اقتصادی امری بعید نیست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =