معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر لزوم قرار گرفتن موضوع اصلاح نظام بانکی در دستور کار وزارت اقتصاد، افزود: سال آینده، سالی پُر بارتر برای کشور خواهد بود.

دستور کار معاون اول برای وزارت اقتصاد

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد مخبر امروز در بازدید از بخش های مختلف خزانه داری کل کشور، به وضعیت کشور در آغاز به کار دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: در زمان شروع دولت، وضعیت خزانه مناسب نبود، میزان فروش نفت پایین و درآمدهای حاصل از فروش نیز در اختیار دولت قرار نمی گرفت.

مخبر همچنین با اشاره به اینکه ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی نیز در آغاز به کار دولت سیزدهم در برخی استان ها نامناسب بود، اظهار داشت: ۸ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای کل سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده بود که تقریبا تمام آن ظرف چند ماه نخست سال هزینه و به اتمام رسید و به همین دلیل دولت سیزدهم در آن مقطع با مشکل کمبود منابع و اعتبارات مواجه شده بود.

وی ادامه داد: دولت توانست طی ۳ ماه فروش نفت را به بیش از یک میلیون بشکه در روز برساند و با آزاد کردن بخشی از دارایی های مسدود شده در کشورهای دیگر، ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی نیز بالا رفت.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه سال آینده سالی بسیار بهتر و پُر بارتر خواهد بود، بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه و کاهش وابستگی آن به درآمدهای نفتی اشاره کرد و افزود: درآمدهای حاصل از فروش نفت باید صرف سرمایه گذاری در کشور شود و باید تلاش کنیم از خام فروشی نفت جلوگیری شود.

مخبر ساماندهی بانک ها و اصلاح نظام بانکی کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: اصلاح نظام بانکی کشور باید در دستور کار وزارت اقتصاد باشد و امیدوارم با برنامه ریزی های انجام شده شاهد بهبود و اصلاح نظام بانکی و تبلور کامل بانکداری اسلامی در کشور باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.