وزیر امور اقتصادی و دارایی از اعطای ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات بدون ضامن از سوی بانک‌های دولتی و بانک‌هایی که دولت در آنها سهام دارد، به متقاضیان تا پایان هفته گذشته خبر داد.

۲۰۰ هزار فقره تسهیلات بدون ضامن پرداخت شد

به گزارش کارآفرین نیوز، سید احسان خاندوزی تمرکز وزارت اقصاد در بودجه ۱۴۰۱ را برنامه های راهبردی عنوان کرد و گفت: تمرکز ما در تدوین برنامه راهبردی سال ۱۴۰۱ بر این بود که راهبرد هایی بنویسیم که فقط برای کاغذ پر کردن نباشد و واقعا مبنای سنجش عملکرد هر کدام از سازمان های تابعه وزارت اقتصاد قرار گیرد.

خاندوزی ادامه داد: نکته دوم هم این است که می خواستیم این برنامه راهبردی، وجه تمایزی نسبت به امور جاری و متعارفی باشد که شاید اگر این برنامه هم نبود، معاونت های ستادی و سازمان های زیرمجموعه وزارت اقتصاد، آنها را انجام می دادند اما ما می خواستیم، آنچه را تصویب و به عنوان وجه تمایز عنوان کنیم که بیشتر به رویکرد های رئیس جمهور و دولت مردمی نزدیک است.

به گفته وزیر اقتصاد، وضعیت وزارت اقتصاد در حوزه خزانه داری الکترونیک و هوشمند، نسبت به سایر حوزه ها خیلی بهتر است.

وی افزود: مکانیسم های سنتی به حداقل رسیده است، گفت: در سفر های استانی و در صحبت با مدیران کل استانی، آنها به شدت از انجام تقریباً همه کارها به وسیله سیستم الکترونیک، خوشحالند و می گویند اگر ما حتی اگر رسید یا سند کاغذی هم داشته باشیم، خزانه داری می گوید برو در سیستم، از طریق سامانه ثبت کن تا بررسی کنیم.

خاندوزی در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص فرار مالیاتی در کشور گفت: در حال حاضر از تعداد نزدیک به ۹ میلیون نفر از مؤدیان مالیاتی حقیقی و حقوقی در کشور، حدود یک سوم، یعنی نزدیک به سه میلیون نفر، جزو فراریان مالیاتی هستند که امسال شناسایی شده اند.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه از بهمن ماه ۲۰۰ هزار فقره وام بدون ضامن پرداخت شد، گفت: حدود یک سوم از ۹ میلیون نفر مؤدی مالیاتی حقیقی و حقوقی در کشور، یعنی نزدیک به سه میلیون نفر جزو فراریان مالیاتی هستند که امسال شناسایی شده اند.

وزیر اقتصاد در انتها در خصوص حوزه نظارت بر شبکه بانکی کشور و به ویژه بانک های دولتی نیز اظهار داشت: وزارت اقتصاد یک دستورالعمل ۱۲ بندی به هیات مدیره های بانک های دولتی، ارسال کرده که هر شش ماه آن را پایش می کند تا از آن بی قاعدگی پیشین، با همکاری خود مدیران عامل بانک ها، رها شده و به سمت برنامه محوری و تحول گرایی و مردم محوری برویم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.