مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صمت، گفت: در سال گذشته، ۹۹ شرکت نرم‌افزاری موفق به دریافت پروانه بهره‌برداری تولید فناوری اطلاعات شدند که این تعداد در مقایسه با سال ۱۳۹۸ رشد ۱۹.۲ درصدی داشته است.

صدور پروانه‌های تولید نرم‌افزار ۱۹ درصد افزایش یافت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از وزارت صنعت، معدن و  تجارت، «فرزاد اسماعیل‌زاده» افزود: باتوجه به محدودیت‌های به‌وجود آمده در شرایط پاندمی ویروس کرونا در سال گذشته، پس از بررسی‌های کارشناسی و تایید مستندات فنی و حقوقی شرکت‌های متقاضی دریافت پروانه،   ۹۹ شرکت نرم افزاری در سراسر کشور موفق به دریافت پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار شدند که این تعداد در مقایسه با سال ۱۳۹۸ رشد ۱۹.۲ درصدی داشته است.

به گفته وی، در این ۹۹ شرکت با حجم سرمایه‌گذاری بیش از چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی و ثبت رکورد افزایش ۲۱۷ درصدی در میزان سرمایه گذاری نسبت به سال قبل، هشت هزار و ۱۹۶ نفر مشغول به کارهستند و توانسته‌اند بیش از یک هزار محصول نرم افزاری کاربردی را تولید کنند یا آن را توسعه دهند.

مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صمت ادامه داد: همچنین به منظور حفظ تعاملات میان بخش خصوصی و ستاد وزارتخانه و در راستای ایجاد تسهیل برای شرکت‌های نرم افزاری دارنده این پروانه، در شرایط موجود، دوره زمانی ارسال گزارش‌های عملکرد از سوی شرکت‌ها از ۶ ماه به ۱۲ ماه افزایش پیدا کرد.

به گفته اسماعیل‌زاده، آذرماه گذشته پس از هماهنگی های صورت گرفته میان این دفتر و مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، سازمان امور مالیاتی طی بخشنامه‌ ای فهرست اطلاعات واحدهای تولیدی فناوری اطلاعات به همراه محصولات نرم افزاری تولیدی را جهت بهره‌مندی از معافیت پنج ساله مالیات بر درآمد حاصل از فروش تولیدات نرم افزاری -وفق موضوع بند (د) ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی- ابلاغ کرد.

وی تصریح کرد: طی بررسی‌های انجام شده درصد بالایی از شرکت‌های نرم‌افزاری در سال‌های اخیر موفق به دریافت معافیت مالیاتی شده‌اند و تصویر بخشنامه آخر و فهرست شرکت‌های دارنده پروانه بهره‌برداری تولید نرم افزار به همراه فهرست محصولات تولیدی شان در سال ۱۳۹۹ از طریق پورتال سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی برای عموم در دسترس است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =