معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از آغاز تحویل مسکن طرح نهضت ملی از ماه‌های ابتدایی ۱۴۰۱ خبر داد و اعلام کرد: تا امروز بیش از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار متقاضی در این طرح ثبت‌نام کردند.

آغاز تحویل مسکن ملی از ماه‌های ابتدایی ۱۴۰۱

به گزارش کارآفرین نیوز، محمود محمودزاده افزود: حدود ۹۰ درصد از ثبت نام کنندگان سه شرط از چهار شرط شان مورد پالایش قرار گرفته و شرط چهارم شامل سابقه سکونت در استان یا شهر جدید مورد تقاضا مورد بررسی قرار می‌گیرد و پیش از تابستان ۱۴۰۱ نتیجه نهایی به متقاضیان اعلام می‌شود.

وی گفت: البته به صورت گروه به گروه، به صورت پیامک هر گروهی که زودتر پالایش شوند برای ادامه فعالیت‌ها اطلاع رسانی می‌کنیم.

محمودزاده در ادامه گفت: تا آخر خرداد نتیجه اعلام می‌شود و متقاضیان باید به اداره کل راه و شهرسازی استانی که ثبت نام کردند یا به شهر جدیدی که در آن ثبت نام داشتند مراجعه کنند و اگر اشتباهی صورت گرفته باشد بررسی مجدد مستندات حتما انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: تحویل واحدها را از ماه‌های ابتدایی سال ۱۴۰۱ داریم که در قالب طرح قبل ثبت نام کرده بودند و با توجه به این که ضرورت ایجاب می‌کرد کسانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده بودند از مزایای نهضت ملی هم بهره‌مند شوند، این دو طرح در هم ادغام شد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ افتتاح واحدهایی را خواهیم داشت و سال ۱۴۰۱ بنا بر این است که ساخت بیش از یک میلیون واحد مازاد بر واحدهایی که الان کار می‌شود شروع شود.

وی گفت: میزان تسهیلات برای تهران ۴۵۰ میلیون تومان است و برای کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان و مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون تومان و سایر شهرهای کشور هم ۳۰۰ میلیون تومان است.

قیمت تمام شده مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هموطنان عزیزی که در این طرح مشارکت می‌کنند عدد ثابتی را استناد نکنند و بر اساس نوع ساختمان و تعداد طبقات و موضوعات متفاوت، با قیمت‌های مختلف و متفاوتی مواجه هستیم. ولی هر متقاضی در ابتدای قراردادی که با سازنده می‌بندد تقریبا تا انتهای طرح تصویر روشنی را برای آن مشخص می‌کنند و میزان آورده اش مشخص می‌شود که در طی چهار تا پنج مرحله در طول یک سال و نیم تا دو سال و نیم باید آورده شان را مشخص کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =