رئیس پلیس فتا تهران گفت: موضوعی که در ایام تعطیلات نوروز می‌تواند تغییراتی را در میزان وقوع جرایم ایجاد کند، بحث تهدیدهای خریدهای غیرحضوری و اینترنتی است.

کمین کلاهبرداران برای خریداران اینترنتی در نوروز

به گزارش کارآفرین نیوز، سرهنگ داود معظمی گودرزی بیان کرد: برای ایام نوروز ۱۴۰۱ آمادگی‌های لازم را برای مقابله با روش‌های مختلف مجرمانی که قصد انجام جرایم سایبری را دارند، داریم.

وی افزود: مرکز فوریت‌های سایبری ۲۴ ساعته و برخط آماده پاسخگوی شهروندان است.

رئیس پلیس فتا تهران تصریح کرد: شهروندان خریدهای خود را از سایت‌های معتبر و دارای‌ ای نماد انجام دهند تا در دام کلاهبردارن سایبری نیفتند.

وی افزود: اگر شهروندان خریدی را در شبکه‌های اجتماعی یا هر سایت دیگری انجام دادند، وجهی را قبل از دریافت کالا به حساب اشخاص دیگر واریز نکنند.

سرهنگ معظمی گودرزی با بیان اینکه بیشترین پرونده‌های تشکیل شده در این حوزه با ترفند جلب اعتماد شهروندان است، گفت: افراد پس از جلب اعتماد مشتریان و دریافت مبالغ با مسدودسازی صفحات ارتباطی خود دیگر پاسخگوی آن‌ها نمی‌شوند.

وی افزود: از آنجایی که در حوزه خریدهای حضوری نیز جرایم کپی گرفتن کارت ملی یا اسکیمر توسط فروشنده‌های سیار در حال انجام است، مردم در زمان خرید برای پیشگیری از وقوع جرایم در این حوزه، خودشان عملیات پرداخت وجه از طریق کارت بانکی را انجام دهند و اگر به کپی شدن کارت‌های خود مشکوک شدند، می‌توانند بلافاصله رمز خود را در نزدیک‌ترین دستگاه خودپرداز بانک‌های عامل تغییر دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =