موج ترک کار و استعفا در دوران پاندمی که پیش‌بینی می‌شد مدت کوتاهی دوام بیاورد، گویی به این زودی آرام نخواهد گرفت.

موج بلند استعفا در بازار جهانی کار

به گزارش کارآفرین نیوز، کارشناسان و تحلیلگران بازار جهانی اشتغال، بار دیگر نسبت به افزایش آمار ترک کار و استعفای شایع شده میان نیروهای کار هشدار دادند.

آنتونی کلاتز؛ متخصص روانشناسی سازمانی و استاد دانشگاه تگزاس در مصاحبه ای با بلومبرگ در ماه می ۲۰۲۱، درباره موج بیکاری ها در دوره پاندمی، از عبارت استعفای بزرگ (GR) استفاده کرد.

کلاتز این عبارت را در توصیف روند افزایشی ترک کار و استعفاهای فراوان در صورت تداوم پاندمی و تاثیرات ناشی از این اتفاق در زندگی شخصی به کار برد، اما هرگز تصور نمی کرد این اصطلاح در کوتاه مدت، به عبارت رایج و پُر کاربرد بازار اشتغال بدل شود.

بازار کار

بر اساس گزارش دپارتمان کار آمریکا، چهار و نیم میلیون نفر در نوامبر ۲۰۲۱، کار خود را رها کردند و در جستجوی کار جدید برآمدند.

اما با آغاز سال ۲۰۲۲ میلادی، موج استعفا از آنچه پیش بینی می شد فراتر رفت. نتایج تحقیق اخیر موسسه ویلیس تاور واتسون نشان داد ۴۴ درصد شاغلین سال ۲۰۲۱، در حال حاضر به دنبال کاری با
درآمد بالاتر هستند.

۳۳ درصد از این افراد از سه ماه پایانی سال ۲۰۲۱ و ۱۱ درصد در سه ماه آغازین سال ۲۰۲۲ به صرافت افتاده اند کاری با حقوق و مزایای بالاتر پیدا کنند.

جامعه آماری این تحقیق مرجع، تعداد بسیار زیادی از شاغلین در صنایع بزرگ و متوسط بخش خصوصی در بازه زمانی اول دسامبر ۲۰۲۱ تا پایان ژانویه ۲۰۲۲ اعلام شده است.

تریسی ملکوم (Tracey Malcolm)؛ از مدیران جهانی آینده بازار کار در شرکت های بین المللی کاریابی می گوید: آمار جدید نشان می دهد تعداد افرادی که برای یافتن شغلی با درآمد بالاتر، حاضر هستند به شهری دیگر نقل مکان کنند بسیار افزایش یافته است.

در بهار ۲۰۲۱ که اقتصاد در حال بیدار شدن از خواب زمستانی دوران پاندمی بود و آگهی های صنایع برای استخدام نیروی کار افزایش یافت، موج استعفاها آغاز شد.

صنایع ناچار به افزایش حقوق پیشنهادی شدند تا بتوانند نخبگان صنعت خود را جذب کنند.

بر اساس آمار اشتغال فدرال رزرو، حدود ۴ میلیون و سیصد هزار نفر نیز در ژانویه ۲۰۲۲، کار خود را رها کردند.


اما آمار سالانه استعفا در سال ۲۰۲۱ با رقمی بالغ بر ۴۸ میلیون نفر رکورد زد. اکثر این استعفاها برای استخدام در شغلی با حقوق و مزایای بالاتر صورت گرفته است.

۵۶ درصد افراد، کسب درآمد بالاتر را دلیل اصلی ترک کار عنوان کرده اند. این در حالی است که ۴۱ درصد افراد فقط برای ۵ درصد درآمد بیشتر حاضر شده اند محل کار پیشین خود را ترک کنند.

فقط حدود ۲۰ درصد افراد پس از استعفا، با حقوقی مشابه در شغلی جدید مشغول به کار شده اند. این افراد، امنیت شغلی، شناوری ساعت کار، حقوق و مزایای دوران بازنشستگی و شرایط دورکاری را برای چنین تصمیمی مد نظر قرار داده اند.

یکی از دلایل افراد برای تصمیم گیری قاطع در مورد تغییر شغل، تمایل افراد به افزایش ساعات دورکاری اعلام شده است، عاملی که در دوران پاندمی، بسیار رواج یافت و هم اکنون یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب های شغلی به شمار می آید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =