اگرچه حداقل دستمزد کارگران با افزایش ۵۷.۴ درصدی، نسبت به سال‌های گذشته رشد مناسبی داشته، اما هنوز نتوانسته به سبد معیشتی اعلام شده برسد، با این وجود هجمه عجیب مخالفان افزایش دستمزد، باعث شده که زمزمه اخراج کارگران ایجاد شود.

اخراج کدام کارگران ممنوع است؟

به گزارش کارآفرین نیوز؛ طی سه سال اخیر تورم چنان بالا گرفت که حقوق و دستمزد کارگران کفاف معیشت آنها را نمی داد و دستمزدها با سبد معیشت، فاصله زیادی پیدا کرد تا اینکه با تاکید مقام معظم رهبری بر توجه به "پیوست عدالت" در طرح ها و تصمیمات دولت سیزدهم، شورای عالی کار مصوب نمود که دستمزد کارگران ۵۷.۴ درصد افزایش یابد.

این میزان افزایش دستمزد، اگرچه هنوز سبد معیشت را پوشش نمی دهد اما با هجمه رسانه ای مخالفان دولت از یکسو و رسانه های کارفرمایان از سوی دیگر مواجه شد تا جایی که افزایش دستمزد کارگران را اقدامی علیه کارگران! وانمود کردند که منجر به افزایش تورم و همچنین اخراج کارگران می شود، در حالی که افزایش تورم، علل و عوامل دیگری دارد که افزایش دستمزد کارگران در میان آنها اصولا گم و ناپیدا است.

از طرفی این پرسش مطرح است که مگر در سال های گذشته، کارفرمایان به خاطر پایین بودن دستمزد، کارگران اضافی و بلااستفاده را استخدام کرده اند که حالا بخواهند این دسته از کارگران را اخراج نمایند، در مورد سایر کارگران نیز هر یک، وظایف و کارهایی انجام می دهند که در نبود آنها، آن کار دچار وقفه می شود و اخراج، فقط به کارگر آسیب نمی رساند بلکه کارفرما نیز نهایتا این خلا را احساس خواهد کرد.

کارگران

اما از لحاظ قانونی، فارغ از میزان افزایش دستمزد، اخراج دو دسته از کارگران، ممنوع است و اگر در این موارد، اخراج انجام شود، بر اساس دادنامه هیات حل اختلاف وزارت کار باید به کار بازگردند.

دسته اول، کارگرانی هستند که قراردادهای کار دائم دارند و به بهانه افزایش حقوق یا هر بهانه دیگری، کارفرمایان حق اخراج کردن آنها را ندارند.

دسته دوم نیز کارگرانی هستند که هنوز از قرارداد آنها در سال ۱۴۰۱ باقی مانده است، مثلا این کارگران از شهریور ۱۴۰۰ قرارداد یکساله دارند و هنوز از اتمام قرارداد آنها باقی مانده است که باید از سال ۱۴۰۱ به بعد با حقوق و مزایای جدید، قرارداد آنها ادامه یابد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =