با افزایش دستمزد کارگران، این پرسش مطرح می‌شود که اضافه کاری و شب کاری کارگران در سال ۱۴۰۱ چگونه محاسبه می‌شود و به چه میزان افزایش خواهد یافت.

اضافه کاری و شب کاری ۱۴۰۱ کارگران چقدر است؟

به گزارش کارآفرین نیوز؛ افزایش ۵۷.۴ درصدی حداقل دستمزد کارگران برای سال ۱۴۰۱ باعث شده که حداقل حقوق پایه ساعتی به بیش از ۱۹ هزار تومان، حقوق پایه روزانه به ۱۳۹ هزار و ۳۰۰ تومان و حقوق پایه ماهیانه ۳۰ روزه به ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان برسد، در حالی که پایه سنوات برای کارگران با یک سال سابقه ۲۱۰ هزار تومان و حق اولاد ۴۱۸ هزار تومان است، به طوری که یک کارگر بدون فرزند و بدون سابقه در ماه ۳۰ روزه پس از کسر حق بیمه ۵ میلیون و ۲۸۲ هزار تومان دریافت خواهد کرد و یک کارگر بدون فرزند با یک سال سابقه در ماه ۳۰ روزه پس از کسر حق بیمه نیز ۵ میلیون و ۴۷۷ هزار تومان دریافت می کند.

اضافه کاری 1401 کارگران

با این وصف، هر ساعت اضافه کاری برای کارگران بدون سابقه کار ۲۶ هزار و ۶۱۰ تومان و برای کارگران با یک سال سابقه کار مبلغ ۲۷ هزار و ۹۴۷ تومان است.

در عین حال، هر ساعت شب کاری برای کارگران بدون سابقه کار ۲۵ هزار و ۶۶۰ تومان و برای کارگران با یک سال سابقه کار مبلغ ۲۶ و ۹۵۰ تومان خواهد بود.

علاوه بر این، فوق العاده نوبت کاری صبح و عصر به میزان ۱۰ درصد و حدودا به مبلغ ۴۱۷ هزار و ۹۰۰ تومان است که این بند برای کارگران با یک سال سابقه کار حدودا به مبلغ ۴۳۸ هزار و ۹۰۰ تومان می باشد.

به غیر از موارد مذکور، فوق العاده نوبت کاری صبح و عصر و شب ۱۵ درصد و فوق العاده نوبت کاری صبح و شب یا عصر و شب ۲۲.۵ درصد است که برای کارگران بدون سابقه کار به ترتیب حدودا ۶۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان و ۹۴۰ هزار و ۴۴۰ تومان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =