معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با اعلام ایجاد زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی رمز ارز ملی، بیان داشت: با این حال، هنوز زمان ایجاد رمز ارز ملی مشخص نیست.

رمز ارز ملی تا اردیبهشت رونمایی نمی‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، مهران محرمیان با اشاره به نهایی شدن زیرساخت های فنی ایجاد رمز از ملی، بیان داشت: با این حال، رمز ارز ملی تا اردیبهشت ماه رونمایی نخواهد شد.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اظهارداشت: هنوز زمان دقیق ایجاد رمز ارز ملی مشخص نیست، اما در سال جاری به صورت محدود و پایلوت رمز ارز ملی عملیاتی می شود.

محرمیان ادامه داد: بعد از تصویب برخی از مقررات در رابطه با رمز ارز ملی در بهمن ۱۴۰۰ توسط شورای پول و اعتبار، اقدامات فنی و در پی آن زیر ساخت ها دچار تغییرات شدند. موضوعات فنی، ایجاد زیرساخت‌های لازم، هماهنگی با بانک‌ها و سایر ذینفعان نهایی شد و پیش بینی می شود در زمان نسبتا کوتاهی در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

رمز ریال

وی افزود: مثل همه‌ رمز پول‌های بانک مرکزی، رمز ارز ملی هم به صورت مرحله‌ای و فاز بندی شده راه اندازی می‌شود و در مرحله اول جامعه آماری کوچکی را در بر می گیرد و مرحله به مرحله در دسترس عموم مردم قرار می‌گیرد.

به گفته معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، در مرحله اول رمز ارز ملی بیشتر در دسترس افرادی قرار می‌گیرد که مرتبط با این پروژه هستند، در مرحله دوم یک قسمتی از منطقه جغرافیایی را در بر می‌گیرد. همانند عملکردی که چین در این زمینه داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =