رئیس مرکز تشخیص ‌و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا از کلاهبرداری مجرمان سایبری با ترفند اجاره ویلا و سوئیت در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد.

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری با عنوان اجاره ویلا و سوئیت

به گزارش کارآفرین نیوز: سرهنگ علی‌ محمد رجبی گفت: هر ساله مجرمان سایبری با توجه به ایام و مناسبت‌های مختلف اقدام به کلاهبرداری از شهروندان در فضای مجازی می‌کنند.

وی گفت: گزارشات مردمی حاکی از آن است که به تازگی با توجه به تعطیلات نوروزی در قالب اجاره سوئیت و ویلا مجرمان سایبری اقدام به کلاهبرداری از هم وطنان نموده‌اند.

سرهنگ رجبی ادامه داد و گفت: کلاهبرداران با سوء‌استفاده از سایت‌های آگهی آنلاین و غفلت شهروندان اقدام به درج آگهی‌های اجاره ویلا و سوئیت جعلی می‌کنند که معمولاً دارای قیمت‌های وسوسه‌انگیز هستند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا بیان کرد: مجرمان سایبری با هویت جعلی و با بارگزاری تصاویر واقعی از نمای ویلاها و به بهانه رزرو، از طرف مقابل مبالغی را با عنوان بیعانه و پیش پرداخت درخواست می‌کنند و دیگر پس از دریافت مبالغ پاسخگو نمی‌باشند. در بیشتر مواقع هم کلاهبرداران جهت صرف نظر کردن مالباختگان از طرح شکایت با مبالغ اندک اقدام به اخاذی می‌نمایند.

قوانین سایت‌های درج آگهی

رجبی در این خصوص بیان کرد: در قوانین اینگونه سایت‌ها ذکر شده است که هرگونه انجام معامله بر عهده خریدار و فروشنده واگذار شده است، بر این اساس لازم است شهروندان واریز وجه را پس از احراز هویت و صحت خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

این مقام انتظامی به راهکارهای مقابله با کلاهبرداری اینترنتی اشاره کرد و از هموطنان خواست: حتی المکان به صورت حضوری و از طریق بنگاه‌ها اقدام به اجاره ویلا و سوئیت نمایند و در صورت مراجعه به سایت‌های درج آگهی پس از یافتن مورد مناسب هیچ‌گونه وجهی را به‌عنوان پیش‌ پرداخت یا بیعانه پرداخت نکنند و معامله را به صورت حضوری انجام دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =