سازمان جهانی کار (ILO)، یازدهمین رییس خود را شناخت که از اکتبر ۲۰۲۲، رسما کار خود را آغاز خواهد کرد.

مدیرکل جدید سازمان جهانی کار انتخاب شد

به گزارش کارآفرین نیوز، گیلبرت اف. هانگبو (Gilbert F. Huangbo) به عنوان یازدهمین مدیر کل سازمان بین المللی کار انتخاب شد و در اکتبر ۲۰۲۲، بر کرسی ریاست این سازمان خواهد نشست.

نمایندگان کشورهای عضو و همچنین نمایندگان جامعه کارگری و کارفرمایی در نشست ژنو با اکثریت آرا، گیلبرت اف هانگبو را برای یک دوره پنج ساله به ریاست این سازمان برگزیدند.

هانگبو که در حال حاضر، ریاست صندوق بین المللی توسعه کشاورزی (IFAD) را برعهده دارد، اولین آفریقایی است که به این مقام دست می یابد.

ریاست این سازمان از سال ۲۰۱۲، بر عهده گای رایدر (Guy Ryder) اهل بریتانیا بوده است.

گیلبرت اف. هانگبو

هانگبو که اهل کشور کوچک توگو است در اولین سخنرانی خود پس از انتخاب گفت: خوشحالم که فردی از قاره آفریقا به این جایگاه می رسد. اما تاکید می کنم دیدگاهم به تعاملات عرصه کار، کارگری و کارفرمایی، جهانی است و تمام تلاش خود را برای حل معضلات بازار کار در سراسر جهان به کار گیرم.

وی تاکید کرد: تمام تلاش این سازمان باید کاهش مشکلات ۴ میلیارد نفری باشد که از هیچگونه حمایت اجتماعی برخوردار نیستند. این سازمان تمام تلاش خود را در راستای رفع مشکلات بازار کار جهانی خواهد کرد.

وی همچنین به جمعیت بیش از ۲۰۰ میلیون نفری زنان و مردانی که در سن کار هستند اما هیچ شغلی که به درآمدزایی منتهی شود ندارند اشاره کرد و گفت: علاوه بر اینها، ۱۶۰ میلیون کودک کار در جهان وجود دارند که باید برای آنها نیز چاره ای اندیشید.

هانگبو افزود: کسب و کارها و شرکت های کوچک و متوسط بسیاری در حال حاضر از اختلال یا وقفه در زنجیره تامین آسیب دیده اند که به دلیل تداوم پاندمی، تغییرات آب و هوایی و درگیری های نظامی موجود در جهان، این آسیب ها تشدید شده است. کارگران و کارفرمایان آسیب دیده نیاز به چاره اندیشی جدی سازمان های جهانی دارند.

در این دوره، پنج نفر برای تصاحب کرسی ریاست سازمان بین المللی کار (ILO) نامزد شده بودند که در نهایت هانگبو موفق به کسب اکثریت آرا شد.

- کَنگ وا کیونگ (Kang Kyung-wha) اهل کره جنوبی؛ وزیر سابق امور خارجه کره جنوبی، نماینده سازمان بین المللی کار در کره جنوبی و جانشین کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

- متونزی مدوابا (Mthunzi Mdwaba) از آفریقای جنوبی؛ معاون اسبق رییس سازمان بین المللی کار و نماینده جامعه کارفرمایی

- موریل پنیکاد (Muriel Pénicaud) از فرانسه؛ رییس نمایندگی دائم فرانسه در سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه، وزیر سابق کار در فرانسه

- گرگ واینز (Greg Vines) از استرالیا؛ جانشین مدیر کل فعلی سازمان بین المللی کار در بخش اصلاحات و ویزر سابق کار در استرالیا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =