مرکز آمار ایران فاصله تورمی دهک‌ها را در اسفند ماه سال ۱۴۰۰، بدون تغییر نسبت به ماه قبل از آن، ۳.۶ درصد اعلام کرد.

فاصله تورمی دهک‌ها در اسفند ۱۴۰۰ ثابت ماند

به گزارش کارآفرین نیوز، طبق اعلام مرکز آمار ایران، فاصله تورمی دهک ها در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل بدون تغییر و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ٠,٦ واحد درصد کاهش داشته است.

نرخ تورم کل کشور در اسفند ماه ١٤٠٠، برابر ٤٠,٢ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٣٩.٢ درصد برای دهک نهم تا ٤٢.٨ درصد برای دهک اول نوسان دارد.

محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین٥١.٤ درصد برای دهک‌های سوم، چهارم و ششم تا ٥١.٨ درصد برای دهک‌های اول و نهم است.

همچنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین٣٣.٠ درصد برای دهک ششم تا ٣٦.٣ درصد برای دهک دهم است.

فاصله تورمی دهک‌های هزینه‌ای

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٣,٦ واحد درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٣.٦ واحد درصد) بدون تغییر بوده است.

فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل بدون تغییر و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ٠.٦ واحد درصد کاهش داشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =