رئیس کل بانک مرکزی از عملیاتی شدن برنامه اصلاح شبکه بانکی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: این برنامه در ۳ بخش دنبال خواهد شد.

اجرای برنامه اصلاح شبکه بانکی در سال ۱۴۰۱

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح آبادی در دیدار نوروزی با اعضای هیات عامل و مدیران ارشد بانک مرکزی، از اجرای برنامه جامع تحول و اصلاح شبکه بانکی در سال جدید خبر داد و گفت: بانک مرکزی با اجرایی کردن این برنامه، منشاء اتفاقات مثبت در اقتصاد ملی خواهد شد.

صالح آبادی با تاکید بر اجرای چندین برنامه عملیاتی از چند ماه پیش، تصریح کرد: نظارت بر انضباط مالی بانک ها و بهداشت اعتباری که بانک ها ملزم به رعایت آن هستند و نیز تاکید بر کنترل اجزای پایه پولی، موضوعات مهمی هستند که در دستور کار بانک مرکزی قرار دارند.

وی درباره اصلاح نظام بانکی بیان داشت: این اصلاح شامل سه ضلع رابطه دولت با بانک مرکزی و بانک ها، رابطه بانک مرکزی با بانک ها و رابطه بانک ها با مشتریان است که امسال حتما فرآیند اصلاح و تحول در این سه رابطه باید اتفاق بیفتد تا شاهد تحول در نظام بانکی باشیم.

صالح آبادی تصریح کرد: حمایت هدفمند از اقتصاد دانش بنیان به منظور رسیدن به رونق تولید و اشتغال آفرینی پایدار و همچنین توسعه طرح تامین مالی زنجیره تولید به منظور تخصیص صحیح تسهیلات بانکی، محور دیگر برنامه های عملیاتی بانک مرکزی در سال جدید است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =