رئیس پلیس فتا استان مرکزی از دستگیری متهم پایتخت نشین که با وسوسه کاربران فضای مجازی با طمع سودهای کلان در بازار رمز ارزها، مبالغ هنگفتی از هموطنان کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

کلاهبرداری ۲.۳ میلیارد ریالی در بازار رمز ارزها

به گزارش کارآفرین نیوز، سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در خصوص این خبر گفت: با توجه به بررسی های اولیه مشخص شد متهم با وعده ی سرمایه گذاری، سود بالا و نوسان گیری از بازار رمزارزها کاربران را در شبکه های اجتماعی فریب داده و با ترفندهای گوناگون اقدام به دریافت وجه از آنان نموده و پس از گذشت چند روز دیگر پاسخگوی کاربران نیست.

این مقام مسئول افزود: با توجه به پیچیدگی پرونده های رمز ارز و لزوم استعلام گسترده در این خصوص، طی عملیاتی غافلگیرانه و حساب شده متهم دستگیر و تجهیزات رایانه ای وی توقیف شد.

وی افزود: در بررسی صورت گرفته بر تجهیزات رایانه ای و مخابراتی متهم ادله جرم و کیف پول های مجرمانه ای که با آن ها اقدام به کلاهبرداری از هموطنان می نمود یافت شد و اقدامات لازم در خصوص بازگشت وجه کلاهبرداری شده از شاکی صورت گرفته و متهم پس از تکمیل تحقیقات به مراجع قضایی تحویل شد.

این مقام انتظامی در پایان گفت: به هیچ عنوان به افراد ناشناس در فضای مجازی اعتماد نکنید و اگر خودتان نیز تمایل به حضور در بازار پر تب و تاب ارز دیجیتال را دارید، ابتدا آگاهی لازم در این خصوص را کسب کرده و با علم و دانش کافی در این زمینه وارد شوید.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =