در حالی که طی سال ۱۴۰۱ تعداد روزهای تعطیل رسمی غیرجمعه ۲۶ روز است، مجموع ساعات کار موظفی کارگران به دو هزار و ۱۰۵ ساعت می‌رسد که در دو ماه آغازین سال، کمترین و در سه ماه از سال نیز بیشترین میزان را با ۱۹۱ ساعت دارد.

ساعات کاری در سال ۱۴۰۱ چگونه است؟

به گزارش کارآفرین نیوز؛ در حالی که طبق ماده ۵۱ قانون کار، ساعت کار، مدت زمانی است که کارگر نیرو یا وقت خود را به منظور انجام کار در اختیار کارفرما قرار می دهد، و طبق همین قانون، ساعات کاری به میزان ۳۶ ساعت برای کارگران شاغل در کارهای سخت و زیان آور و ۴۴ ساعت برای سایر کارگران است، در سال ۱۴۰۱ نیز مانند سال های گذشته، در ماه های مختلف، ساعات کاری به دلیل تعطیلی ها، متفاوت است.

ساعات کار قانونی سال ۱۴۰۱ شامل ساعات کار موظفی است که یک کارگر باید در طول یک ماه از سال کار کند تا حقوق کامل را دریافت کند.

ساعت کاری کارگران

در واقع ساعات کاری ماهیانه به خاطر تعداد روزهای کاری، تعداد روزهای جمعه، تعداد روزهای تعطیل غیر جمعه، متفاوت است و یکسان نیست.

بررسی ساعات کاری ماهیانه در ۱۴۰۱ نشان می دهد که ماه های فروردین و اردیبهشت با ۱۶۱ ساعت کاری، کمترین و ماه های شهریور، آبان و آذر با ۱۹۱ ساعت کاری، بیشترین میزان ساعات کاری ماهیانه را دارند.

مرداد ماه با ۱۸۳ ساعت کاری، خرداد، تیر و دی ماه با ۱۷۶ ساعت کاری در رده های بعدی با بیشترین میزان ساعات کاری هستند، سپس بهمن و اسفندماه ۱۶۹ ساعت کاری دارند و نهایتا مهرماه با ۳ تعطیلی و ۵ جمعه دارای ۱۶۱ ساعت کاری است.

در مجموع در سال ۱۴۰۱ تعداد ۵۲ روز جمعه، ۲۶ روز تعطیلی رسمی غیرجمعه و ۲۸۷ روز کاری با ۲ هزار و ۱۰۵ ساعت کار موظفی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =