به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، تا پایان خرداد ۱۴۰۱ تمام متقاضیان نهضت ملی مسکن تعیین تکلیف شده و پیامک برای تکمیل مراحل ثبت‌نام به آن‌ها ارسال می‌شود.

تعیین تکلیف پرونده متقاضیان نهضت ملی مسکن از خرداد

به گزارش کارآفرین نیوز، نهضت ملی مسکن طرحی است که با مسکن ملی تلفیق شده و در قالب آن قرار است چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال از سوی دولت احداث شود.

ثبت نام از متقاضیان دریافت این نوع مسکن در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن (ثمن) به نشانی https://saman.mrud.ir/ در سال ۱۴۰۰ انجام شد و فرصت ثبت نام متقاضیان در این طرح ۲۹ اسفندماه به پایان رسید.

برای متقاضیان واجد شرایط تهرانی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات و برای متقاضیان سایر کلانشهرها تهسلات ۴۰۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

همچنین تسهیلاتی که برای واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در مراکز استانها در نظر گرفته شده معادل ۳۵۰ میلیون تومان و در سایر مناطق شهری ۳۰۰ میلیون تومان و در روستاها برابر ۲۵۰ میلیون تومان است.

پیش تر، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خصوص تعیین تکلیف پرونده متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اظهار کرد: تا پایان خرداد ۱۴۰۱ تمام متقاضیان نهضت ملی مسکن تعیین تکلیف شده و پیامک برای تکمیل مراحل ثبت نام به آن ها ارسال می شود.

مسکن ملی

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در صورتی که متقاضی اعتراضی داشته باشد به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها ارسال می شود، افزود: از ابتدای امسال، تحویل واحدهای مسکن ملی که از دوره قبل ساخت آن ها آغاز شده بود شروع شده و عملیات اجرایی یک میلیون واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در شهرهای مختلف آغاز می شود.

گفتنی است، آمارها نشان داده بیش از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند و اکثر متقاضیان، مستاجر هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =