قیمت نفت امروز در بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی ها نسبت به ضعیف شدن تقاضای چین برای سوخت، بیش از سه دلار کاهش یافت.

کاهش ۳ دلاری قیمت نفت

به گزارش کارآفرین نیوز، بازار نفت تحت تاثیر جنگ میان اوکراین و روسیه بوده است، درواقع از آنجایی که روسیه دومین صادر کننده بزرگ نفت جهان است، تحریم های مربوط به روسیه سبب افزایش قیمت نفت و متعلقات آن در بازار شده است.

از سوی دیگر، در روزهای اخیر، چین تحت تاثیر کرونا بوده و همین امر سبب شده است که قرنطینه های سخت گیرانه در این کشور، ایجاد شود و این امر نیز بر روند قیمت نفت تاثیر گذار بوده است.

در حال حاضر بهای معاملات نفت برنت سه دلار و ۹ سنت معادل ۲.۶ درصد کاهش یافت و به ۱۱۷ دلار و ۵۶ سنت در هر بشکه رسید.

همچنین بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا سه دلار و ۲۸ سنت معادل ۲.۹ درصد کاهش یافت و به ۱۱۰ دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه رسید.

در هفته گذشته نفت برنت ۱۱.۵ درصد افزایش و وست تگزاس اینترمدیت نیز رشد هفتگی ۸.۸ درصدی را ثبت کرده بود.

به گفته کوزوهیکو سایتو که تحلیل گر ارشد شرکت فوجیتومی سکیوریتیز است، برخلاف انتظار سرمایه گذاران، قرنطینه شانگهای سبب ریزش قیمت نفت شده است.

نکته دیگر این بوده که تحریم های روسیه سبب می شود که یک تا سه میلیون بشکه نفت روسیه در بازار عرضه نشود و برای این منظور عربستان به دنبال افزایش صادرات نفت خام خود بوده که با حملات موشکلی انصارالله یمن به آرامکو عربستان، این فرصت نیز از عربستان سلب شده است.

البته در ماه های اخیر، میزان صادرات نفت ایران افزایش پیدا کرده است، اما در صورتی که روسیه نتواند سه میلیون بشکه از نفت خود را روانه بازار کند، باید منتظر افزایش بیشتر طلای سیاه در بازار بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =