بیش از ۶.۳ میلیون فقره چک در بهمن ماه سال گذشته در کل کشور مبادله شد که از این تعداد، ۵۶۷ هزار فقره چک برگشت خورد و بیش از ۵.۷ میلیون فقره نیز وصول شد.

مبادله ۶.۳ میلیون فقره چک در بهمن ۱۴۰۰

به گزارش کارآفرین نیوز، طی بهمن ماه سال گذشته بیش از ۶.۳ میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ۲ هزار و ۶۵۹ هزار میلیارد ریال در کشور مبادله شد که نسبت به قبل به لحاظ تعداد و مبلغ ۳.۵ و ۱.۴ درصد کاهش نشان می دهد.

بر پایه این گزارش، تعداد چک های مبادله شده در استان تهران طی بهمن ماه سال گذشته، بیش از ۲ میلیون فقره به ارزشی بیش از هزار و ۳۵۱ هزار میلیارد ریال بوده است.

همچنین ۵۰.۱ درصد کل چک های مبادله شده در استان های تهران، اصفهان و خراسان رضوی بوده است.

طبق اعلام بانک مرکزی، در بهمن ماه سال گذشته، بیش از ۵.۷ میلیون فقره چک مبادله شده در کل کشور به ارزشی بیش از ۲ هزار و ۳۳۲ هزار میلیارد ریال وصول شد که به نسبت ماه قبل از آن، از نظر تعداد و مبلغ ۴.۱ و ۲.۵ درصد کاهش نشان می دهد.

بیشترین چک های وصولی در این ماه مربوط به استان های گیلان با ۹۳.۲ درصد، البرز با ۹۲.۲ درصد و خوزستان با ۹۱.۶ درصد بوده است.

از سویی، کمترین چک های وصولی نیز در کهگیلویه و بویر احمد با ۸۵ درصد، خراسان شمالی ۸۶.۲ درصد و لرستان با ۸۶.۶ درصد بوده است. در عین حال، طی ماه مذکور، بیشترین نسبت ارزش چک های وصولی به کل ارزش چک های مبادله ای، مربوط به استان های گیلان، البرز و خوزستان بود.

در بهمن ماه سال گذشته، بیش از ۵۶۷ هزار فقره چک در کل کشو به ارزشی حدود ۳۲۷ هزار میلیارد ریال برگشت خورد که نسبت به ماه قبل از آن، افزایش نشان می دهد.

بیشترین تعداد چک های برگشتی برای استان های کهگیلویه و بویراحمد با ۱۵ درصد، خراسان شمالی با ۱۳.۸ درصد و لرستان با ۱۳.۴ درصد بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =