عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در سازوکار تخصیص ارز دولتی دلالان و سوداگران سود برده و مردم باید تاوان آن را پس دهند.

دلالان و سوداگران بیشترین سود را از تخصیص ارز دولتی می برند

به گزارش کارآفرین نیوز، حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا با بیان اینکه دلالان قیمت‌گذار بازار مرغ هستند، افزود: زمانی که جوجه ریزی به میزان مورد نیاز نباشد طبیعی است که کمبود مرغ در بازار ایجاد می شود.
وی با انتقاد از مشکلات موجود در بازار مرغ، ادامه داد: هر چند مسئولان مدعی هستند مشکلات ایجاد شده در این حوزه ناشی از نظام توزیع است اما باید به این نکته نیز توجه شود که اگر تولید به میزان کافی باشد به راحتی می‌توان با استفاده از ظرفیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ها، مرغ را به دست مصرف کنندگان رساند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: اوج مصرف در کشور ما مشخص است به طور مثال ماه مبارک رمضان، محرم و عید نوروز از جمله دوره هایی است که وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی باید برای آن برنامه ریزی کنند.

وی با بیان اینکه هرچند ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تولید مرغ اختصاص داده می‌شود اما این ارز به دست تولیدکننده واقعی نمی رسد، اضافه کرد: در سازوکار تخصیص ارز دولتی دلالان و سوداگران سود برده و مردم باید تاوان آن را پس دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با طرح این پرسش که انحصار واردات دانه‌های روغنی در اختیار چه کسی است؟ ادامه داد: از آنجا که مکانیزم‌های متعددی برای توزیع کالاهای اساسی در کشور وجود دارد، بنابراین می‌توان ادعا کرد که مشکل موجود در بازار مرغ ناشی از عرضه و تولید است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دلالان قیمت گذار بازار مرغ هستند، تصریح کرد: تعداد مرغداری‌ها مشخص است، بنابراین می‌توان ارز دولتی را به صورت مستقیم توزیع کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =