بورس هفته آغازین کاری خود در سال جدید عملکرد قابل قبولی داشت و شاخص کل بورس و شاخص هم وزن بازدهی مثبت ۴.۷۵ و ۵.۰۷ درصدی را به ثبت رساندند.

بازدهی ۵ درصدی بورس در اولین هفته سال

به گزارش کارآفرین نیوز، بازار سرمایه در هفته اول سال جاری روند مثبتی داشت و بررسی روند شاخص کل بورس حکایت از این دارد که این شاخص در ۴ روز روند مثبت داشت.

شاخص کل بورس در این هفته کار خود را با رشد ۲۳ هزار و ۵۲۸ واحدی آغاز کرد و این روند صعودی در روزهای یک شنبه و دوشنبه ادامه داشت، در روز سه شنبه شاخص روند اصلاح در پیش گرفت و ۴ هزار و ۴۰۷ واحد افت کرد.

در نهایت شاخص کل بورس در روز چهارشنبه نیز تحت تاثیر حقوقی ها روند مثبت داشت و در ارتفاع یک میلیون و ۴۳۲ هزار و ۱۷۰ واحد قرار گرفت، به بیان دیگر شاخص کل در اولین هفته کاری سال جدی ۶۴ هزار و ۹۲۰ واحد رشد داشت.

شاخص کل با معیار هم وزن و شاخص فرا بورس در این هفته روند صعودی داشتند و در تمامی روزهای هفته مثبت بودند.

شاخص کل با معیار هم وزن سرانجام پس از مدت های توانست از سطح ۳۵۰ هزار واحد عبور کند و در این هفته رشد ۱۷ هزار و ۶۷۵ واحدی را ثبت کرد، این شاخص در نهایت کار خود را در ارتفاع ۳۶۵ هزار و ۹۴۳ واحد به پایان برد.

شاخص فرا بورس نیز در این هفته ۹۳۸ واحد رشد داشت و با بازدهی ۵.۱ درصدی در ارتفاع ۱۹ هزار و ۳۱۶ واحد قرار گرفت.

بورس در فروردین

تحلیل های کارشناسان حکایت از این دارد که بورس تحت تاثیر اخبار مثبت مذاکرات هسته ای بوده و همین امر سبب شده گروه های بانکی و خودرویی روند قابل قبولی داشته باشند.

از سوی دیگر فصل مجامع شرکت ها بورسی نزدیک بوده و این امر نیز تاثیر مثبتی بر روند بورس خواهد داشت. بسته حمایتی دولت نیز تاثیر مثبتی بر روند بورس داشته و این تاثیر ادامه دار خواهد بود.

آنچه مشخص است بورس در میان مدت صعودی خواهد بود با این وجود شرایط بازار سرمایه به متغیر های فراوانی بستگی دارد که یکی از اصلی ترین آنها متغیر های جهانی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =