ایلان ماسک با ۲۱۲ میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد روی کره زمین بوده و پیش‌بینی‌ها حکایت از این دارد که به زودی ثروت او بیش از ۱۰۰۰ میلیارد دلار خواهد شد.

ثروتمندترین فرد جهان کیست؟

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس داده های فهرست میلیاردرهای فوربس در حال حاضر ایلان ماسک، جف بزوس و برنارد آرنو به عنوان سه فرد ثروتمند جهان شناخته می شوند.

ایلان ماسک در ماه های اخیر پس از سفارش ۱۰۰ هزار خودروی جدید تسلا از سوی Hertz با افزایش چند میلیارد دلار در ثروت خود مواجه شد و بار دیگر به صدر ثروتمندترین مردان جهان رسید.

در حال حاضر، ارزش دارایی ماسک به اندازه دارایی ۵ بانک بزرگ انگلیس HSBC، Lloyds، Barclays، Netwest و Standard Chartered است.

مردان ثروتمند جهان

مدیرعامل تسلا در سال گذشته میلادی با وجود کمبود تراشه رایانه ای، نزدیک به یک میلیون وسیله نقلیه در جهان عرضه کرد و این امر در کنار پیش فروش محصولات تسلا سبب افزایش دارایی های او شد و ایلان در سال ۲۰۲۱ میلادی شاهد رشد ۲۹ درصدی دارایی های خود بود.

پس از ایلان ماسک، در رتبه دوم جف بزوس با ۱۶۸ میلیارد دلار قرار دارد، البته در سال گذشته میلادی، بزوس شاهش کاهش ۹ میلیارد دلاری دارایی های خود بوده و تحت تاثیر عملکرد ضعیف خُرده فروشی ها، ارزش سهام آمازون نیز با رشد قابل ملاحظه ای همراه نبوده است.

نکته جالب دیگر عدم حضور مارک زاکربرگ مدیرعامل متا در لیست ده ثروتمند دنیا قرار دارد و برای اولین بار از سال ۲۰۱۶، وی در این لیست حضور ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =