مدیر نظارت بر بورس‌ها سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص زمان اجرایی تغییر دامنه نوسان، گفت: این طرح که سال گذشته پیشنهاد شده بود، نیازمند مصوبه هیات مدیره سازمان بورس است.

تغییر دامنه نوسان چه زمانی اجرایی می‌شود؟

به گزارش کارآفرین نیوز، مهدی پارچینی در خصوص جزئیات تغییر دامنه نوسان، گفت: برنامه‌ای که برای تغییر دامنه نوسان بررسی و به هیات مدیره سازمان بورس پیشنهاد شد، این بود تا در هر فصل یک درصد و به صورت متقارن به دامنه نوسان اضافه شود که این تغییر تا سقف ۱۰ درصد ادامه خواهد داشت.

به گفته پارچینی، لازمه اجرای این تغییر، طرح آن در هیات مدیره سازمان است که پس از تصویب به مرحله اجرا خواهد رسید.

مدیر نظارت بر بورس‌ها سازمان بورس و اوراق بهادار، زمان اجرای این طرح را نامشخص عنوان و تصریح کرد: اکنون هیچ زمان دقیقی برای تغییر دامنه نوسان تعیین نشده و از الان نمی‌توان زمان مشخصی را برای اجرایی شدن تغییرات اعمال شده در دامنه نوسان اعلام کرد.

وی در ادامه افزود: این طرح نیازمند مصوبه هیات مدیره سازمان بورس است و بعد از آن پیاده‌سازی خواهد شد و ممکن است طرح پیشنهادی در جلسه هیات مدیره سازمان بورس به صورت کامل مصوب یا تغییراتی در آن اعمال و اعلام شود که به طور مثال دامنه نوسان تا سقف هفت یا هشت درصد تغییر کند.

پارچینی در انتها در خصوص سهام هایی که تغییر دامنه نوسان در آن صورت می گیرد، گفت: براساس پیشنهاد ارائه شده سهام حاضر در بازار پایه از این تغییر مستثنی هستند اما بازارهای اصلی بورس تهران و نیز فرابورس نیز تابع این تغییر خواهند شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =