هکرهای دنیای رمزارز، با بهره گیری از cryptojacking از قدرت پردازش و پهنای باند کاربران برای استخراج رمزارزهای خود بهره می‌برند.

حملات "کریپتو جکینگ" چه نشانه‌هایی دارد؟

به گزارش کارآفرین نیوز، بیشتر افراد در این تصور هستند که هک های حوزه رمزارز مربوط به سرقت کلید های خصوصی کیف پول است، اما ریپتو جک یا کریپتو جکینگ (cryptojacking)، کریپتوماینینگ (Cryptomining) و کوین جکینگ (Coinjacking)، اصلاحاتی بوده که برای استفاده از نرم افزار های مخرب استخراج رمزارز به کار برده می شود و حمله کنندگان با بهره گیری از آن کنترل سیستم را به دست خواهند گرفت.

هکرها در این شیوه، با بهره گیری غیر مجاز منابع محاسباتی، قدرت پردازشی و پهنای باند سیستم سایر کاربران، به دنبال فراهم آوردن منابع مورد نیاز خود برای استخراج رمزارز هستند.

کریپتو جکینگ اغلب در سایت های پُربازدید که تعداد زیادی کاربر داشته یا در بستر وب از طریق وارد کردن بدافزارها به درون سیستم رایانه ای و شبکه ها صورت می گیرد.

کریپتو جکینگ

در هنگام حملات cryptojacking، بدافزار های تحت وب، سرعت رایانه کاربران را کاهش می دهند، در واقع این بدافزار قدرت پردازش سیستم رایانه ای را برای خود اختصاص می دهد، این نوع از حملات از سال ۲۰۱۷ و به دنبال افزایش قیمت ارزهای دیجتالی، رشد یافته است.

همچنین افزایش قیمت دستگاه های استخراج و افزایش سختی شبکه بیت کوین نیز دو عامل دیگر تاثیر گذار در افزایش حملات کریپتو جکینگ بوده است.

انجام این حملات سبب می شود، که رایانه کاربران، برای انجام سایر فعالیت ها با کُندی سرعت روبرو شود.

از آنجایی که این حملات معمولا از طریق سایت های نامعتبر و پُربازدید صورت می گیرد، لذا از باز کردن سایت های نامعتبر خودداری شود.

از سوی دیگر در سال های اخیر گوگل اخطارهایی در هنگام ورود به سایت های نامعتبر به کاربر ارسال می کند، نکته دیگر نیز به عدم وجود HTTPS در این سایت ها مربوط می شود و می توان گفت در صورتی که با چنین تارنمایی مواجه شدید، احتمالا شما مورد حمله یک سایت کوین جکینگ قرار گرفته اید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =