به جرات می‌توان فرهنگ محیط کار را از اصلی‌ترین مولفه‌های رشد و پیشرفت هر کسب و کار و همچنین رضایت حرفه‌ای کارمند و کارفرما دانست.

۱۰ شرکت‌ برتر دنیا از نظر فرهنگ محیط کار

به گزارش کارآفرین نیوز، به رغم تمام پیشرفت های چشمگیر در زمینه فناوری که موجب حذف شماری از عوامل انسانی از برخی محیط های کاری شده است، اما همچنان نیروی انسانی، مهمترین عامل جدایی ناپذیر بازار کار محسوب می شود که اثرگذاری فرهنگی آن در پیشبرد امور کاری مجموعه، انکارناپذیر است.

فرهنگ؛ دربرگیرنده تمام مواردی است که شبانه روز، ما را احاطه کرده است. در تعاریف فرهنگ کسب و کار، فرهنگ محیط کار از مهم ترین شاخه های فرهنگ محسوب می شود.

فرهنگ محیط کار؛ مجموعه ارزش ها، نظام اعتقادی، نگرش ها، مجموعه فرضیات و تجاربی است که فرد با خود به محیط کار می آورد. تربیت و رفتار فردی، بافت اجتماعی و فرهنگی پیرامون، شاکله اصلی فرهنگ فردی محیط کار است.

گرچه قدرت راهبری تیم، چارچوب های استراتژیک سازمانی و مدیریت سازمان به میزان بسیار زیادی بر فرهنگ عمومی و اجتماعی محیط کار تاثیرگذار است، اما به گواه تمام جمعیت شناسان، شاید بتوان فرهنگ فردی محیط کار را از اصلی ترین عوامل بقا و گسترش یک کسب و کار برشمرد.

محیط کار

فرهنگ فردی و اجتماعی مطلوب و مثبت در محیط کار موجب بهبود کیفیت کار گروهی، تقویت احساس تعلق به محیط و دلگرمی، افزایش کارآیی و بهره وری می شود. پیامد تمام این موارد نیز افزایش رضایت شغلی، روحیه همکاری، عملکرد مطلوب و در نتیجه سوددهی سازمانی عنوان می شود.

در واقع می توان گفت فرهنگ فردی محیط کار با میزان تحقق ماموریت های تعریف شده سازمانی، ارتباط مستقیم دارد.

در تحقیقی که توسط موسسه دیلویت انجام شد، ۹۴ درصد مدیران شرکت ها و ۸۸ درصد کارکنان بر این باورند که فرهنگ محیط کار در موفقیت یک کسب و کار، تاثیر بسزایی دارد.

Comparably

موسسه کامپَرِبلی (Comparably) در گزارش مستند خود، از مایکروسافت به عنوان برترین شرکت دارنده فرهنگ فردی و اجتماعی محیط کار در جهان نام برد. Comparably؛ موسسه تحقیقاتی محیط کار است که برترین شرکت های دنیا را از جهات مختلف و با در نظر گرفتن رضایت کارمند و کارفرما بررسی می کند.

بیست زیرگروه تفکیکی برای بررسی مستندات ارائه شده شرکت ها مورد ارزشیابی قرار می گیرد. در مجموعه فرهنگ فردی محیط کار می توان به روحیه احترام متقابل و توانایی همگروهی مفید در کارهای جمعی اشاره کرد. در فرهنگ اجتماعی محیط کار نیز می توان از شرایط محیط کار برای توازن بین کار و زندگی و ایجاد فرصت توسعه مهارت ها نام برد.

۷۰ هزار شرکت، اطلاعات و آمار مرتبط با فرهنگ محیط کار را در بازه زمانی یکساله از مارس ۲۰۲۱ بارگذاری کردند که پس از بررسی های دقیق تخصصی، ده شرکت برتر که دارای بیش از ۵۰۰ کارمند هستند معرفی شدند:

مایکروسافت

۱. مایکروسافت (Microsoft)

مدیر اجرایی: ساتیا نادلا / زمینه فعالیت: فناوری

۲. آی بی ام (IBM)

مدیر اجرایی: آرویند کریشنا / زمینه فعالیت: فناوری

۳. گوگل (Google)

مدیر اجرایی: ساندار پیچای / زمینه فعالیت: فناوری

۴. هاب اسپات (HubSpot)

مدیر اجرایی: یمینی رنگان /زمینه فعالیت: فناوری

۵. الزویر (Elsevier)

مدیر اجرایی: کامسل بیازیت / زمینه فعالیت: چاپ و نشر کتب و مقالات علمی

۶. چگ (Chegg)

دَن رُزِنویگ / زمینه فعالیت: فناوری های آموزشی

۷. کانسنتریکس (Concentrix)

مدیر اجرایی: کریس کالدوِل / زمینه فعالیت: فناوری

۸. رینگ سنترال (RingCentral)

مدیر اجرایی: ولاد شمونیس / زمینه فعالیت: فناوری

۹. ایکسپِریَن (Experian)

مدیر اجرایی: برایان کزین / زمینه فعالیت: گزارش دهی و رتبه بندی اعتباری

۱۰. اِستی لاودر (Estee Lauder)

مدیر اجرایی: فابریزیو فِرِدا / صنعت: محصولات مراقبت پوست و مو و عطر

نام هاب اسپات، آی بی ام، رینگ سنترال و مایکروسافت در رده بندی سال گذشته نیز به چشم می خورد. این موضوع، نشان دهنده آن است که این شرکت ها، همچنان بر سبک و سیاق قبلی پایدار مانده اند و با تداوم و تعمیق همان فرهنگ محیط کار توانسته اند هم کارکنان را راضی نگه دارند و هم سود شرکت را حفظ کنند.

در زمینه فرهنگ اجتماعی محیط کار، کارکنان شرکت چگ، آی بی ام و الزویر بیش از سایر شرکت ها، از برقراری عدالت در محیط کاری خود ابراز رضایت کرده اند.

محیط کار

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =