وقتی در گوشی شما تعداد نرم افزارهای موبایلی که برای ادامه فعالیتشان به اینترنت نیاز دارند بالا می‌رود، هزینه‌ خرید بسته‌های اینترنت همراه نیز به‌ سرعت افزایش می‌یابد.

چگونه مصرف اینترنت موبایل را مدیریت کنیم؟

به گزارش کارآفرین نیوز، نرم افزارهای موبایلی تجربه لذت‌بخشی را با ویژگی‌های متنوعشان به کاربران گوشی‌های هوشمند ارائه می‌دهند. بسیاری از این برنامه ها برای کارایی بهتر باید از اینترنت استفاده کنند.

بسیاری از این برنامه‌ها به‌ خصوص پیام‌رسان‌ها یا اپلیکیشن‌هایی که تبلیغات زیادی نشان می‌دهند حتی زمانی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، در پس‌زمینه به تبادل داده ادامه می‌دهند.

برخی از آن‌ها مانند پیام‌رسان‌ها را می‌توان در مورد فعالیت در پس‌زمینه یا دانلود خودکار مدیریت کرد تا از مصرف ناخواسته حجم اینترنت جلوگیری شود، اما برخی دیگر گاهی بدون اطلاع کاربر شروع به ارسال و دریافت داده‌هایی می‌کنند که کاربر کاملاً بی‌خبر از آن‌ها متوجه دلیل مصرف غیرعادی اینترنت نمی‌شود و این موضوع علاوه بر اینکه حجم اینترنت را تحت شعاع قرار می‌دهد، ‌ از نظر حریم خصوصی نیز نگرانی‌هایی را به وجود می‌آورد.

یکی از راه‌هایی که برای حل این مشکل موثر است، محدود کردن استفاده اپلیکیشن‌ها از اینترنت در مواقعی است که برنامه در پیش روی شما باز نیست، اما در پس‌زمینه (Background) همچنان به‌ فعالیت خود ادامه می‌دهد.

در بسیاری از گوشی های هوشمند با مراجعه به بخش اتصالات می توان دسترسی دائمی به اینترنت را از اینگونه نرم افزارها برداشت و در مواقع کارکرد نرم افزار اتصال اینترنتی برقرار و از حجم اینترنت استفاده شود.

موبایل

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =