طبق گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در اسفندماه سال گذشته، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳۵ میلیون تومان بود.

قیمت هر متر مربع مسکن در پایتخت ۳۵ میلیون تومان شد

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در اسفندماه سال ۱۴۰۰ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است و توسط اداره بررسی‌ ها و سیاست‌ های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده، تعداد آپارتمان ‌های مسکونی معامله شده در این شهر به ۶.۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۱۹.۹ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن ۲۹.۶ درصد افزایش نشان می دهد.

گفتنی است، در اسفندماه سال گذشته متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه ‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳۵۱.۲ میلیون ریال بود که حاکی از افزایش ۶.۲ درصدی نسبت به ماه قبل است.

همچنین این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۱۶ درصد افزایش داشته که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه اسفندماه سال ۱۳۹۹ (معادل ۹۳.۷ درصد) به مراتب کمتر بوده و نشان دهنده کُند شدن آهنگ رشد قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ است.

قیمت مسکن تهران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =