وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نظارت برخط و میدانی را برای تخصیص بودجه‌های اشتغال‌زایی بسیار مهم دانست و افزود: در این مسیر در سال ۱۴۰۱ از پول‌پاشی پرهیز خواهیم کرد.

طراحی بسته تثبیت و توسعه اشتغال در سال ۱۴۰۱

به گزارش کارآفرین نیوز، حجت‌الله عبدالملکی در حاشیه نشست تخصصی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در این کمیسیون برنامه‌های وزارت مردم با هدف تحقق شعار سال مقام معظم رهبری یعنی تولید، اشتغال‌آفرین و دانش‌بنیان به بحث، گفت‌وگو و تبادل نظر با نمایندگان محترم مجلس گذاشته شد و در ادامه نمایندگان مجلس در این خصوص نکات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

وی ادامه داد: برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال ۱۴۰۱ در حوزه اشتغال مبتنی بر زیست‌بوم ملی اشتغال خواهد بود که مصوبه شورای اشتغال کشور در دولت مردمی سیزدهم است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: تأکید اصلی در زیست‌بوم ملی اشتغال که بخش بزرگی از مسأله اشتغال کشور را حل می‌کنند بر سه حوزه فناوری، مهارت و بازار است.

عبدالملکی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ طبق توافق با نمایندگان مجلس منابع و بودجه‌های تولید و اشتغال در تبصره ۱۶ و ۱۸ دیده شده است که ذیل زیست‌بوم اشتغال تعریف می‌شود و از پول‌پاشی پرهیز خواهیم کرد. در هر جایی که بودجه‌ای خرج شود، باید نتیجه داشته باشد.

رئیس شورای عالی کار تأکید کرد: از این به بعد نظارت از طرح‌هایی که برای اشتغال اجرا می‌شود، برخط خواهد شد و همه دستگاه‌هایی که در زمینه اشتغال مأموریت دارند باید فرصت شغلی ایجاد کنند؛ این فرصت‌های شغلی در سامانه رصد ثبت و در ادامه مسیر نظارت میدانی انجام می‌شود.

عبدالملکی گفت: درحال طراحی یک داشبورد مدیریتی در رابطه با نظارت برخط طرح‌های اشتغال هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه راهکارهای تثبیت مشاغل در سال ۱۴۰۱ افزود: یک بسته بسیار عالی برای تثبیت و توسعه اشتغال در سال ۱۴۰۱ آماده شده که مراحل نهایی خود را برای تصویب در هیات دولت طی می‌کند که به زودی جزئیات آن را به اطلاع کارفرمایان و کارآفرینان می‌رسانیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =