مدیرعامل بایننس اعتقاد دارد که به دلیل ردیابی ارزهای دیجیتالی، رمزارزها گزینه خوبی جهت دور زدن تحریم‌ها محسوب نمی‌شوند.

امکان دور زدن تحریم با رمز ارزها وجود ندارد

به گزارش کارآفرین نیوز، جنگ روسیه و اوکراین موجی از واکنش های منفی در پی داشت و به دلیل عدم عقب نشینی روسیه، این کشور با شدیدترین تحریم ها مواجه شد.

حتی حوزه رمزارز که به عنوان راهکاری برای دور زدن تحریم های مطرح می شد، هم اکنون مورد تحریم قرار گرفته است.

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس در جدیدترین واکنش خود به جنگ روسیه و اوکراین گفت: از مهم ترین ویژگی های ارزهای دیجیتالی، قابل ردیابی آن بوده و همین امر سبب می شود گزینه قابل قبولی برای فرار از تحریم ها نباشد.

چانگ پنگ ژائو البته اعتقاد دارد که نمی توان حساب های کاربری شهروندان عادی روسیه را مسدود کرد.

وی در ادامه گفت: با وجود اینکه مسدود سازی حساب کاربری شهروندان غیر قانونی است، اما تمام حساب هایی که در لیست تحریم قرار دارند، مسدود شده اند.

با وجود تحریم روسیه توسط بایننس، برایان آرمسترانگ مدیرعامل صرافی کوین بیس در ماه گذشته میلادی از عدم ممنوعیت کاربران روسی خبر داد.

وی در این زمینه گفت: تمامی افراد مستحق دسترسی به خدمات مالی بوده، البته نباید قوانین را فراموش کرد.

بایننس

آنچه مشخص است، از آنجایی که دفتر مرکزی صرافی های بزرگ ارز دیجیتالی در ایالات متحده حضور دارند، لذا هرگونه تصمیم این کشور به سرعت توسط آنها اعمال خواهد شد و در صورتی که مقامات کاخ سفید، به تحریم های حوزه رمزارز اشاره نمایند، این شرکت ها باید به سرعت آنها را اجرایی کنند.

نکته جالب توجه به این موضوع بر می گردد که امروز وزارت خزانه داری ایالات متخده با صدور بیانیه صرافی روسی گارانتکس و بازار دارک‌نت هایدرا را به لیست تحریم های خود اضافه کرد، البته در هفته های اخیر زیرساخت‌های بازار هایدرا توسط پلیس فدرال آلمان توقیف و حدود ۲۵ میلیون دلار بیت کوین مربوط به آن نیز مصادره شده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =