بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای، شرایط دریافت وام ازدواج در سال ۱۴۰۱ را ابلاغ کرد که بر این اساس، تسیهلات قرض‌الحسنه ازدواج با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله محاسبه می‌شود.

شرایط وام ازدواج ۱۲۰ میلیونی در سال  ۱۴۰۱

به گزارش کارآفرین نیوز، براساس مصوبه بانک مرکزی، کلیه بانک های عامل کشور، مکلف بوده جهت پرداخت وام ازدواج حداکثر یگ ضامن یا سفته از متقاضیان اخذ نمایند.

بر این اساس، مبلغ وام ازدواج برای هر یک از زوجین که تاریخ عقد آنها از اول فروردین سال ۱۳۹۷ به بعد باشد، مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان خواهد بود، البته به منظور ترغیب جوانان به ازدواج، مبلغ وام ازدواج برای آقایان زیر ۲۵ سال و خانم های زیر۲۳ سال مبلغ برابر با ۱۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

از سوی دیگر، کلیه افرادی که مشمول ماده ۵۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگان هستند، به میزان دو برابر افراد عادی تسهیلات ازدواج دریافت خواهند کرد.

به منظور اخذ تسهیلات افراد باید با مراجعه به ve.cbi.ir نسبت به ثبت نام در یان سایت اقدام نمایند، پس از آن با دریافت کد رهگیری ده رقمی، به بانکی که توسط متقاضی تعیین شده است، مراجعه نمایند، البته این فرآیند زمان بر بوده و با توجه به میزان منابع قرض الحسنه قابل اعطای بانک خواهد بود.

پس از این مرحله افراد متقاضی باید در مدت ۱۲ روز کاری با همراه داشتن مدارک به شعبه معرفی شده، مراجعه نمایند، افراد جهت تکمیل مدارک به منظور دریافت وام ۴۵ روز کاری زمان داشته و با تکمیل مدارک و تایید توسط بانک، پس از مدتی، تسهیلات به حساب افراد واریز خواهد شد.

در صورتی که شهروندان ایرانی خارج از کشور، گواهی ازدواج آنها در سفارت جمهوری اسلامی، ثبت شده باشد، این گواهی برابر با سند ازدواج بوده و به این افراد نیز وام ازدواج تعلق خواهد گرفت.

همراه داشتن، اصل و کپی سند ازدواج، کلیه صفحات شناسنامه‌های زوجین به همراه کارت ملی، شناسنامه‌های ضامن به انضمام کارت ملی، کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین و کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام به منظور دریافت وام الزامی است.

اقساط تسهیلات ازدواج ۱۲۰ ماه و با نرخ کارمزد ۴ درصد بوده و اولین قسط نیز یک ماه پس از پرداخت تسهیلات خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =