ایام ماه مبارک رمضان نسبت به سایر ماه‌های سال دارای برخی تفاوت‌های کاری بوده که لازم است کارفرمایان نسبت به آن توجه داشته باشند و این تفاوت‌ها را برای کارگران در نظر بگیرند.

۴ تفاوت کاری در ماه مبارک رمضان برای کارگران

به گزارش کارآفرین نیوز؛ اولین تفاوت کاری برای کارگران در ماه رمضان این است که کارفرمایان الزامی برای پرداخت هزینه نهار ندارند و اگر در یک کارگاه هزینه نهار در ماه های مختلف پرداخت می شود و کارگران در دیگر ماه های سال از این هزینه استفاده می کنند، در ماه رمضان، پرداخت هزینه نهار فقط با توافق کارفرما ممکن است و مکلف نمودن کارفرما به پرداخت آن، وجاهت قانونی ندارد.

دیگر نکته کاری در ماه رمضان این است که اگر کارفرما در سال های گذشته در ماه های رمضان ساعت کاری را تقلیل داده باشد، استمرار تقلیل ساعت کاری از حقوق کارگران محسوب می شود و نمی توان آن را تغییر داد، مگر اینکه کارگران موافقت نمایند.

علاوه بر اینها، در برخی از کارگاه ها مانند رستوران ها که در ماه رمضان تعطیل می شوند، ممکن است این روال و عرف وجود داشته باشد که کارگران در این ماه به مرخصی استحقاقی بروند، این رویه نیز عرف کارگاهی شناخته می شود و به عنوان شرایط کار کارگران معتبر خواهد بود.

همچنین اگر در یک کارگاه در ماه های عادی سال، زمان صرف نهار، شام، انجام فرایض دینی و ... جزو ساعات کاری محسوب نمی شود، بر اساس ماده ۱۵۰ قانون کار، کارفرما باید در ایام ماه رمضان، زمانی را برای ادای فرایض دینی و صرف افطار یا سحری اختصاص دهد که این مدت زمانی، جزو ساعات کاری کارگران منظور می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =