واران بافت، استفان شوارتزمن و جیمز هریس سایمنز به عنوان سه ثروتمند برتر حوزه فایننس یا تامین مالی در جهان شناخته می‌شوند که مجموع ثروت آنها بیش از ۱۸۰ میلیارد دلار است.

با ثروتمندان دنیای فایننس آشنا شوید

به گزارش کارآفرین نیوز، فایننس به معنی تامین مالی بوده و در حال حاضر شرکت های فراوانی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند و از این راه درآمد های کلانی کسب کرده اند.

بررسی افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند حکایت از این دارد که واران بافت مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی، مالک شرکت‌های گایکو، دیری کوئین، هاینز و مارس اینکورپوریتد با ۱۱۹ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد حوزه فایننس در جهان است، نکته جالب در خصوص میزان ثروت واران بافت این بود مجموع ثروت چهار فرد بعدی که در حوزه فایننس، به عنوان ثروتمندترین افراد این حوزه شناخته می شوند، از ثروت واران بافت کمتر است.

استفان شوارتزمن مدیرعامل و رییس هیئت مدیره شرکت بلک‌استون با ۳۳.۲ میلیارد دلار در جایگاه دوم، ثروتمندان حوزه فایننس قرار دارد. همچنین ریاضیدان و مدیر صندوق پوشش ریسک، جیمز هریس سایمنز با ۲۸.۶ میلیارد دلار در جایگاه سوم قرار دارد.

ثورتمندان حوزه فایننس

کنت گریفین، ینیانگذار، مدیر اجرایی، مدیر سرمایه گذاری مشترک و مالک ۸۵ درصد سیتادل LLC، یک صندوق تامینی چند ملیتی و بزرگترین بازارساز در ایالات متحده با ۲۷ میلیارد دلار، سام بنکمن فرید بنیانگذار و مدیر عامل FTX، یک صرافی ارزهای دیجیتال با ۲۴ میلیارد دلار، رابرت بودی هارتونو، مالک و اداره خصوصی Djarum با ۲۳ میلیارد دلار و گیوم پوزاز مدیر عامل و بنیانگذار پلت فرم پرداخت Checkout.com با ۲۳ میلیارد دلار در رتبه های چهارم تا هفتم ثروتمندترین افراد حوزه فایننس قرار دارند.

ری دالیو، مدیر سرمایه‌گذاری بزرگ‌ترین صندوق تامینی جهان یعنی Bridgewater Associates و یکی از بزرگترین مبتکران در دنیای مالی با ۲۲ میلیارد در رتبه هشتم و دنیل گیلبرت موسس شرکت Quicken Loans به عنوان بزرگترین شرکت تامین مالی حوزه مسکن در ایالات متحده و موسس پلتفرم فروش آنلاین کفش کتانی StockX با ۲۱.۱ میلیارد دلار در جایگاه دهم قرار دارد.

نکته جالب توجه حضور یک خانم در رتبه هشتم ثروتمندترین افراد حوزه فایننس است. ابیگل جانسون به عنوان عنوان مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت Fidelity Investments با ثروت ۲۱.۲ میلیارد دلاری یکی از افراد برتر حوزه تامین مای شناخته می شود.

او در سال ۲۰۱۸ پلتفرم Fidelity که در حوزه رمز ارز بوده راه اندازی کرد، این پلتفرم به سرمایه گذاران اجازه می دهد، بیت کوین و اتر معامله نمایند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =