آمازون در همکاری با پروژه کویپر به منظور راه‌اندازی اینترنت ماهواره‌ای، سه موشک به فضا پرتاب خواهد کرد.

آغاز پروژه اینترنت ماهواره‌ای آمازون

به گزارش کارآفرین نیوز، شرکت آمازون قصد دارد طی بازه زمانی ۵ ساله، ۸۳ ماهواره به فضا پرتاب نماید، این برنامه با همکاری ماهواره های پروژه کویپر خواهد بوده و براساس برنامه ریزی ها صورت گرفته، سه هزار و ۲۳۶ ماهواره در صورت فلکی قرار خواهد گرفت.

با اینکه جزئیاتی خاصی از قرارداد میلیارد دلاری آموزش منتشر نشده است، اما بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط آمازون، این بزرگ ترین خرید تجاری وسایل نقلیه پرتاب این شرکت بوده است.

نکته به خصوص در این پروژه به قرار گیری تعداد زیادی از ماهواره ها در مدار پایین زمین است، در واقع با این عمل، اینترنت با پهناباند کم تاخیر عرضه خواهد شد.

اینترنت ماهواره آمازون

علاوه بر این دیش های Project Kuiper نیز برای افراد متقاضی در نظر گرفته شده است، این دیش ها دارای قابلیت اسکن پایه های آسمان بوده که اماکن اتصال به اینترنت را فراهم می کنند.

آغاز این پروژه به معنی رقابت در عرصه اینترنت ماهواره ای خواهد بود که از سال ها پیش توسط ایلان ماسک پایه گذاری شده بود.

البته پروژه استارلینک تا به امروز ۲ ماهواره به مدار ارسال کرده و خدمات دهی آن نیز به کاربران آغاز شده است، حتی در جنگ روسیه و اوکراین، اینترنت ماهواره ای برای مردم اوکراین توسط تیم ایلان ماسک فراهم شد.

بی تردید در سال های آینده شاهد عرضه گسترده اینترنت ماهواره ای خواهیم بود و باید منتظر ماند و دید، سیاست گذاران کشور چه برنامه هایی در این خصوص خواهند داشت؟

در صورت بی توجهی به این موضوع باید در سال های آینده منتظر قاچاق گسترده آنتن های دریافت ماهوراه به کشور بود و نیاز است، هر چه سریع تر در این زمینه قوانینی در نظر گرفته شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =