یک کارشناس بازار مسکن گفت: کاهش زمان ساخت، افزایش ایمنی و کیفیت، کاهش قیمت تمام شده و ... جزو مزایای به کارگیری فناوری‌های نوین و تکنولوژی‌های جدید در صنعت ساختمان سازی است.

تغییر ریل ساخت مسکن از سنتی به صنعتی

به گزارش کارآفرین نیوز، با توجه به اینکه سال ۱۴۰۱ از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی» نام گذاری شده، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تجلی شرکت های دانش بنیان در بخش مسکن، حوزه مصالح ساختمانی است که از نظر اقتصادی و کیفیت بتواند نیازهای این بخش را تامین کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حوزه صنعتی سازی هم بخش دیگری از فعالیت های شرکت های دانش بنیان است که در این زمینه فراخوان زده و جلسات بسیاری با این شرکت ها برگزار کرده ایم؛ امیدواریم در سال جدید بیش از گذشته از مزایا و فعالیت های این شرکت ها در حوزه مسکن استفاده کنیم.

در این خصوص، مهدی روانشادنیا؛ کارشناس بازار مسکن اظهار کرد: کاهش زمان ساخت، افزایش ایمنی و کیفیت، کاهش مصرف انرژی در زمان بهره برداری، تقلیل آلودگی های محیطی، کاهش قیمت تمام شده و وزن سازه و ضایعات مواد اولیه و... جزو مزایای به کارگیری فناوری های نوین و تکنولوژی های جدید در صنعت ساختمان سازی هستند.

مسکن

وی تصریح کرد: با اینکه امکان بهره گیری از فناوری های نوین در صنعت ساختمان سازی ایران وجود دارد، به دلیل پایین بودن متراژها در پروانه های صادر شده می توان گفت که در حال حاضر استفاده از تکنولوژی های جدید ساخت و ساز در کشور صرفه اقتصادی ندارد.

روانشاد نیا ادامه داد: البته برخی از این تکنولوژی ها مورد استفاده سازندگان قرار گرفته، ولی در مجموع اقدام جدی برای ورود کامل این فناوری ها صورت نگرفته است.

این کارشناس بازار مسکن گفت: هر چند به لحاظ فنی و مهندسی امکان استفاده از هر نوع فناوری جدید در ساخت و ساز وجود دارد، اما سرمایه گذاری اقتصادی در صنعت ساختمان سازی و توسعه توان انسانی جزو مواردی هستند که بیش از ورود و استفاده از تکنولوژی های جدید باید به آن ها توجه شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =