تحقیقات جدید نشان داد سرقت اطلاعات مهم یک شرکت ممکن است همچنان خبرساز شود، اما بسیاری از تبهکاران سایبری همچنان ترجیح می‌دهند برای سود راحت، سریع و نسبتا بی ضرر، کریپتو ماینرها را در دستگاه‌های متصل به شبکه وصل کنند.

کریپتو ماینرها؛ اصلی‌ترین تهدید بدافزاری سال ۲۰۲۱

به گزارش کارآفرین نیوز، با شناسایی ۱۵۰ هزار و ۹۰۹ مورد طی سال میلادی گذشته، کریپتو ماینرها اصلی‌ترین خانواده بدافزار در سال ۲۰۲۱ بودند.

استخراج رمزارزهایی مانند بیت کوین یا اتر مستلزم نیروی رایانشی قابل ملاحظه، اتصال اینترنتی فعال و مصرف برق زیادی است.

مجرمان سایبری راه‌های نصب ماینرهای رمزارز در دستگاه های آلوده را یاد گرفته و عایدی حاصل از این فعالیت ها را به آدرس کیف پول شخصی خود ارسال می کنند.

عوامل تبهکار به طور معمول شرکت های اطلاعات و ارتباطات را هدف بدافزار قرار می دهند، به صورتی که ۵۶۱ هزار و ۷۵۳ فایل بدافزار در ایمیل های ارسالی به کارمندان در این صنعت شناسایی شد.

با شناسایی ۳۹۷ هزار و ۷۲ مورد ایمیل آلوده خرده فروشی در رتبه دوم و صنعت ساخت و ساز با ۳۵۶ هزار و ۹۵۲ مورد، در رتبه سوم جای گرفت. در انتهای این فهرست صنعت فاینانس با ۱۹۸ هزار و ۴۰۸ مورد و صنعت تولید با ۱۸۸ هزار و ۳۷۳ مورد قرار گرفتند.

با وجود محبوبیت نسبی، کریپتو ماینرها تنها ویروسی نیستند که در سراسر اینترنت منتشر می شوند. اسکریپت های پوسته وب که دسترسی به اطلاعات حساس یا انجام حمله باج افزاری را برای نفوذگران فراهم می کنند، ۱۴۹ هزار و ۲۹۰ بار شناسایی شدند.

در سال ۲۰۲۱ بدافزار اولیس ۱۴۵ هزار و ۳۲۱ بار و وانا کرای ۹۷ هزار و ۵۸۵ بار شناسایی شد.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، ویلیوس کاردلیس، نویسنده امنیت سایبری اطلس وی پی ان در این باره گفت: شرکت هایی که قربانی حملات سایبری می شوند، اغلب در برابر دزدی اطلاعات، سرقت و حملات سایبری مشابه در آینده آسیب پذیر خواهند شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =