اچ دی اف سی هند به عنوان اولین بانک خصوصی هند توانسته با ارتباط رسمی با مراکز رشد مورد تایید وزارت اطلاعات و فناوری این کشور، شیوه متفاوتی از حمایت استارتاپی را در پیش بگیرد.

اچ دی اف سی هند؛ حامی کارآفرینان به شیوه‌ متفاوت

به گزارش کارآفرین نیوز، بانک اچ دی اف سی (HDFC) هند در سال ۱۹۹۴ میلادی در بمبئی، فعالیت خود را آغاز کرد.

این بانک در حال حاضر، سومین بانک بزرگ هند و بزرگترین بانک خصوصی این کشور محسوب می شود. حجم فعالیت های این بانک به گونه ای است که چند سال پس از تاسیس توانست مجوز فعالیت در بورس نیویورک را نیز کسب کند.

بانک اچ دی اف سی به عنوان اولین بانک بخش خصوصی در این کشور توانست با مجوز دریافتی از رزرو بانک هند (RBI) یا همان بانک مرکزی هند، شعب خود را در سراسر هند مستقر سازد و در سال ۲۰۲۱، با گذشت حدود ۲۷ سال، تعداد شعب این بانک به ۵ هزار و ۷۷۹ شعبه در ۲ هزار و ۹۵۶ شهر رسیده است.

اهداف بانک HDFC

رئوس اهداف اچ دی اف سی بر ۵ اصل ارزشمند استوار است: ارائه خدمات حرفه ای در سطح جهانی، مشتری مداری، راهبری تولید، سلامت مردم و پایداری. در تمام فعالیت های این بانک، بر میزان اثرگذاری اقدامات در بهبود سطح زندگی مردم تاکید شده است به ویژه در حمایت از کارآفرینان و کسب و کارهای نوپا.

این بانک، کمک به کارآفرینان را در راس فعالیت های مرتبط با مسئولیت اجتماعی خود قرار داده است. مدیران این بانک، مشارکت در مسیر توسعه اقتصادی اجتماعی هند را از دیدگاه "تغییر با فلسفه پایداری و نوآوری" در دستور کار خود قرار داده اند.

hdfc bank

این بانک در راستای اثبات همگامی خود با فناوری های روز دنیا، لوگوی موزیکال خود را طراحی کرد و آن را با نام موگو (MOGO) به معنای لوگوی موزیکال ما رونمایی کرد. در واقع، مدیران این بانک با این ترفند توانستند دو اصل پویایی و نوآوری را که در واقع معرف هویت برند بانک است به صورت عینی در معرض دید همگان قرار دهند.

این بانک آسیایی در سال ۲۰۱۸ نیز توانست جایزه مدیریت سرمایه و بانک های خصوصی را که توسط نهادهای مالی حوزه یورو برگزار می شود از آن خود کند.

برنامه پاریوارتان (Parivartan)؛ همت عالی مدیران این شرکت را برای پذیرش مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) این نهاد نشان می دهد. این بانک در راستای حمایت از استارتاپ ها و کارآفرینان، اقدام به طراحی و اجرای برنامه های مختلفی از جمله اسمارت استارتاپ (Smart Startup) نموده است که بخشی از برنامه پاریوارتان به شمار می آید.

hdfc bank

استارتاپ ها پس از ارائه طرح اولیه خود، مورد ارزشیابی های مختلف از نظر مقیاس پذیری و اثرگذاری اجتماعی بر زندگی مردم جامعه قرار می گیرند.

اسمارت استارتاپ؛ طرحی است که کارآفرینان منتخب می توانند با استفاده از پشتیبانی های آموزشی، مالی و راهبردی تیم های زبده این بانک، با اطمینان خاطر بیشتر و با کمترین خطا، مراحل استقلال خود را برای ورود به بازارهای بین المللی طی کنند.

اما مهمترین اقدام این بانک برای همگامی با اطلاعات روز در مورد فناوری های مدرن، همکاری رسمی و قانونی با ۹ مرکز رشد کسب و کار (انکوباتور) مورد تایید وزارت اطلاعات و فناوری است تا کیفیت پشتیبانی علمی از استارتاپ ها را افزایش دهد و مسیر دسترسی استارتاپ ها به اطلاعات روز مراکز رشد را هموارتر سازد. این مراکز رشد، نقش منتور (Mentor) را در مسیر رشد استارتاپ ها بازی می کنند.

این بانک در روزهای ابتدایی سال ۲۰۲۲ اعلام کرد به موازات تداوم حمایت های پیشین از استارتاپ های همه حوزه ها و کارآفرینی های نوین، بیشترین تمرکز خود را بر پشتیبانی از استارتاپ های حوزه آموزشی و همچنین استارتاپ های متمرکز بر توسعه مهارت های کسب و کار قرار خواهد داد و از کارآفرینان و ایده پردازان ملی و بین المللی خواست تا با حمایت های همه جانبه این بانک، تحول در عرصه کسب و کار رقم بخورد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =