داده‌های آماری knight frank نشان می‌دهد گرانترین خانه‌های جهان در کشور موناکو قرار دارند و با یک میلیون دلار در این کشور تنها می‌توان ۱۵ متر خانه خرید، با این حال در برخی شهرها مانند مادرید ۱۰۶ متر و در تهران نیز ۲۷۰ تا ۷۷۲ متر مربع می‌توان خانه خریداری کرد.

قیمت خرید خانه در شهرهای مختلف جهان

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس داده های آماری knight frank گران ترین خانه های جهان در موناکو قرار دارد و باید گفت در این کشور با مبلغ یک میلیون دلار فقط ۱۵ متر خانه می توان خرید. بنابراین، با احتساب دلار ۲۷ هزار تومانی خرید ۱۵ متر خانه در موناکو، ۲۷ میلیارد تومان هزینه می برد.

در هنگ کنگ نیز با یک میلیون دلار می توان ۲۱ متر خانه، در لندن ۳۱ متر، در نیویورک ۳۳ متر خانه، در سنگاپور ۳۵ متر و در ژنو ۳۷ متر خانه خریداری کرد.

همچنین، طبق این داده ها با یک میلیون دلار در سیدنی ۴۱ متر و در شانگ های و پاریس و لس آنجلس ۴۲ متر خانه می توان خرید.

با ۲۷ میلیارد تومان (یک میلیون دلار) در پکن و توکیو به ترتیب ۵۶ و ۶۴ متر خانه و در برلین و میامی و ملبورن به ترتیب ۷۳، ۷۷ و ۸۴ متر خانه و در مادرید و بمبئی به ترتیب ۱۰۶ و ۱۰۸ متر خانه می توان خرید.

با مبلغ مذکور، در دبی ۱۳۷ متر و در کیپ تاون و سائو پائولو به ترتیب ۲۲۰ و ۲۵۶ متر مربع واحد مسکونی می توان خریداری کرد.

قیمت مسکن

گفتنی است، با توجه به اینکه اکنون متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران ۳۵ میلیون تومان است، با یک میلیون دلار (۲۷ میلیارد تومان) می توان خانه ای با متراژ ۷۷۲ متر مربع خریداری کرد.

البته، بین گرانترین و ارزانترین مناطق پایتخت بیش از ۴ برابر اختلاف قیمت وجود دارد و با توجه به اینکه نرخ های خرید و فروش هر متر مربع برخی واحدهای مسکونی در مناطق ۱، ۲ و ۳ به ۱۰۰ میلیون تومان هم می رسد، با یک میلیون دلار می توان ۲۷۰ متر خانه در گرانترین منطقه تهران خرید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =