رئیس مشارکت کنندگان در بازار پول الکترونیکی و انتقال پول روسیه گفت: قطع ارتباط احتمالی این کشور با سیستم های پرداخت غربی می‌تواند دردناک باشد، اما روسیه با چرخش کامل به سمت سیستم پرداخت ملی «میر» (Mir) از پس چنین تحریم‌هایی در سطح ملی بر می آید.

آمادگی روس‌ها برای رویارویی با قطع سوئیفت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از تاس، ویکتور دوستوف افزود: اگر ارتباط ما با ویزا و مسترکارت قطع شود، به طور تقریبی، با این سناریو، تمام پرداخت ها در داخل روسیه با کارت میر انجام می شود. این یک فرایند نسبتاً دردناک است اما در روسیه امکان تطبیق با این وضعیت وجود دارد.

بر این اساس پیش از این اظهارات، دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفته بود که وی با توجه به نگرش غیر دوستانه تعدادی از کشورها نسبت به مسکو، خطر قطع ارتباط روسیه با سیستم های پرداخت غربی را رد نمی کند.

به گفته دوستوف، بهترین راه برای جلوگیری از این خطرات، ایجاد سیستم هایی است که بتواند کمبود یک سرویس خاص و انواع مختلف پشتیبانی های مالی را جبران کند.
دوستوف همچنین در ادامه گفت که با این حال، استفاده از سیستم پرداخت Mir در خارج از روسیه می‌تواند تحت تاثیر تحریم‌ها محدود شود.

این کارشناس بانکی ادامه داد: اگر ارتباط ما با ویزا و مسترکارت قطع شود، به طور تقریبی، با این سناریو، تمام پرداخت ها در داخل روسیه با کارت میر انجام می شود. این یک فرایند نسبتاً دردناک است اما در روسیه امکان تطبیق با این وضعیت وجود دارد. روشن است که ما نمی توانیم با کارت میر به خارج از کشور سفر کنیم زیرا به احتمال زیاد، به دلیل تحریم ها نمی توان از آن استفاده کرد. مشکل پرداخت های داخلی حل خواهد شد اما پرداخت‌های بین‌المللی به هر طریقی بسیار محدود می شوند.

وی در مورد احتمال قطع ارتباط روسیه با سوئیفت اظهار داشت که در سطح منطقه‌ای می تواند با سیستم انتقال پیام مالی (FMS) که توسط بانک مرکزی روسیه ساخته شده است، جایگزین شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =