با افزایش جمعیت ساکنان کره زمین، کشاورزان برای تولید محصولات بیشتر از مقادیر زیادی کود شیمیایی استفاده می‌کنند که می‌تواند سلامت نسل‌های آینده را تهدید کند.

کشاورزی دیجیتال؛ راهی برای تولد آیندگان سالم

به گزارش کارآفرین نیوز، چالش های صنعت کشاورزی و تولید مواد غذایی، روز به روز در حال افزایش است. نهادهای بین المللی نیز هر روز بر کمبود مواد غذایی و عدم امنیت غذایی در جهان تاکید می کنند.

از سویی تمام متخصصان حوزه سلامت نسبت به مضرات استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی در کشاورزی هشدار می دهند. استفاده بی رویه از کودها و آفت کش ها برای افزایش برداشت محصول در بسیاری از کشورها بدون نظارت کارشناسان امر، در جریان است و همین موضوع می تواند سلامت نسل های آینده را تحت الشعاع قرار دهد.

کشاورزی دیجیتال

شینیچی ساساکی (Shinichi Sasaki)، بنیانگذار استارتاپ روترک (Routrek) با هدف کاهش معضلات فوق، از سال ۲۰۰۵ به فکر یافتن راهی پایدار بود که از مشکلات حوزه کشاورزی بکاهد.

وی که در دهه ۱۹۹۰ در سیلیکون ولی مشغول به کار بود تصمیم گرفت به ژاپن بازگردد و به عنوان یکی از اعضای فعال اکوسیستم نوآوری به پیشرفت صنعت کشاورزی در کشورش کمک کند.

وی در سال ۲۰۱۰ و آغاز به کار رسمی این استارتاپ اعلام کرد: اگر با همین روند و شتاب، پیش برویم، ژاپن به قطب کشاورزی دیجیتال در جهان تبدیل خواهد شد.

کشاورزی استارتاپی

به رغم کاهش نیروی انسانی موردنیاز در این شیوه کشاورزی، وی بر این باور است به دلیل افزایش بازدهی در تولید محصولات سالم، افراد بسیاری حتی در سطوح خانگی و به شکل هیدروپونیک نیز به کشاورزی روی خواهند آورد و معضل فقر در جامعه کاهش می یابد که می تواند به رشد و توسعه کشور کمک کند.

از سال ۲۰۱۳، وی ایده جمع آوری اطلاعات موجود از ۳۰۰ زمین کشاورزی تحت مطالعه (تحقیق Zero Agri یا کشاورزی صفر) را آغاز کرد تا بتواند طراحی سیستم های هوشمند را دقیق تر و با جزییات بیشتر به سرانجام برساند.

از مهم ترین ویژگی این نوع کشت می توان به محاسبه میزان و شدت تابش نور خورشید و تعداد روزهای آفتابی، برآورد میزان آب مورد نیاز بر حسب نوع محصول کشت شده و همچنین سطح رطوبت موجود در خاک اشاره کرد. در نهایت، با وجود جلوگیری از هدررفت بی رویه آب، رطوبت و آب مطلوب برای پرورش هر گیاه بر اساس میزان گرما، نور و رطوبت موجود در محیط کشت فراهم می شود.

همچنین میزان شیارهای زهکشی در شیوه کشت هیدروپونیک نیز از دیگر ویژگی های این نوع کشاورزی هوشمند است.

در این شیوه نوین، تمام فرایندهای محاسباتی و عملیاتی بر بستر پردازش ابری صورت می پذیرد، تمام مراحل اجرایی نیز تنها با کمک یک گوشی هوشمند تلفن همراه انجام و کنترل می شود و در تمام ساعات شبانه روز، کشاورز از شرایط محیطی مزرعه مطلع است.

کشاورزی دیجیتال

از مزیت های مهم این نوع کشاورزی، عملکرد منحصر به فرد در کنترل میزان کودهای شیمیایی در اطراف ریشه هر گیاه است.

تمام این موارد از طریق پیامک هایی در شبکه اجتماعی لاین (LINE) به مسئول سایت کشاورزی یا کشاورز اطلاع رسانی می شود. پشتیبان های آنلاین مزرعه نیز هر گونه مورد اضطراری را از طریق پیامک به کشاورز اطلاع می دهند تا آنها به صورت آنی از مشکلات احتمالی پیش آمده در سیستم کشت آگاهی یابند و با راهنمایی متخصصان کشاورزی دیجیتال در بخش پشتیبانی، نسبت به رفع عیوب احتمالی سیستم زهکشی اقدام کنند.

توسعه زیرساخت ها برای اطلاع رسانی از طریق سایر شبکه های اجتماعی نیز در مراحل پایانی است.

در این سبک مدرن، هر آنچه برای کشاورزی در خاک، قابل طراحی و استفاده است، برای کشاورزی هیدروپونیک نیز قابل اجراست.

به منظور برقراری صحیح جریان آب، این سیستم حتی با سنجش فشار آب منطقه در زمانهای مختلف سال، قطر، ضخامت و نوع لوله های پلاستیکی قابل استفاده را نیز پیشنهاد می دهد.

محصولاتی که بهترین کیفیت و بالاترین میزان برداشت را در دوره ۵ ساله داشته اند عبارتند از: گوجه فرنگی، توت فرنگی، خیار، فلفل دلمه ای سبز، بادمجان، انگور.

سه سال پس از آغاز به کار، این استارتاپ توانست عنوان برگزیده چهارمین دوره جایزه بزرگ ریسک پذیری در کشاورزی را از آنِ خود کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =